Szkolna wycieczka turystyczno – krajoznawcza do Kościeliska

W dniach od 04 do 08 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły z klas VI A, VI B, VII,  oraz VI i VIII Szkoły Filialnej w Ibramowicach uczestniczyli w szkolnej wycieczce turystyczno – krajoznawczej do Kościeliska. Uczniowie mieli okazję poznać historię miejscowości, uczestnicząc zarówno w zajęciach warsztatowych z zakresu regionalizmu, jak i historii budownictwa i kultury Podhala.

Uczniowie odbyli wycieczkę do Multimedialnego Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie mogli poznać najnowocześniejsze interaktywne sposoby i metody prezentacji fauny i flory Tatr.

Jedną z największych atrakcji tej wycieczki było zwiedzanie siedziby Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego połączone z pokazem i demonstracją możliwości technicznych śmigłowca ratunkowego TOPR. Pokaz prowadzony był przez licencjonowanych ratowników TOPR, a uczniowie mieli okazję wejść na pokład śmigłowca i poznać najnowocześniejsze techniki ratownictwa stosowane w górach.

Odbyła się również wycieczka na Gubałówkę traktem Królewskim i Szlakiem Papieskim przez Butorowy Wierch. Uczniowie mieli również okazję wziąć udział w zajęciach rekreacyjno – sportowych na kompleksie basenów termalnych w Chochołowie, na kręgielni w Zakopanem oraz zwiedzić kompleks sportowy Biathlon w Kościelisku.

Każdego dnia odbywały się dyskoteki, nauka tańca i przyśpiewek góralskich, zajęcia warsztatowe z zakresu tkactwa i tzw. zimnej ceramiki. Każdy uczestnik tychże zajęć otrzymał na pamiątkę pracę własnoręcznie wykonaną. Udało się również zorganizować wspólną biesiadę przy ognisku u stóp majestatycznego. Giewontu.

Ostatniego dnia pobytu uczestnicy wycieczki mieli czas na zwiedzanie Zakopanego, spacer po Krupówkach oraz zakup pamiątek. W czasie pięciodniowego pobytu udało się zrealizować założone punkty programu, dzięki czemu uczniowie przywieźli do domów niezapomniane wrażenia

Kierownikiem wycieczki był Pan mgr Jacek Ptak, a opiekę nad uczniami sprawowały: Pani mgr Andżelika Konderak oraz Pani mgr Beata Ptak.

Galeria fotografii z wycieczki

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.