W Domu Wczasów Dziecięcych „Pałac Tatrzański” w Kościelisku.

W dniach od 04 do 07 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły z klas IV, VA, VB i VI, uczestniczyli w szkolnej wycieczce turystyczno – krajoznawczej do Kościeliska. Pierwszego dnia pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych „Pałac Tatrzański” uczniowie uczestniczyli w pieszej wycieczce na Śmiechówkę i Gubałówkę, skąd zjechali koleją gondolową do Zakopanego.

Kolejnego dnia uczniowie pokonali szlak doliną Kościeliską i mieli okazję odpocząć i posilić się w schronisku wysokogórskim na Hali Ornak. Tego dnia uczniowie mieli również okazję wziąć udział w zajęciach rekreacyjno – sportowych na kompleksie basenów termalnych w Chochołowie.

W drugim dniu pobytu uczniowie odbyli wycieczkę do Multimedialnego Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie mogli poznać najnowocześniejsze interaktywne sposoby prezentacji fauny i flory Tatr. Jedną z największych atrakcji tej wycieczki było zwiedzanie siedziby Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego połączone z pokazem i demonstracją możliwości technicznych śmigłowca ratunkowego TOPR. Pokaz prowadzony był przez licencjonowanych pracowników TOPR, a uczniowie mieli okazję poznać najnowocześniejsze techniki ratownictwa stosowane w górach.

Każdego dnia odbywały się dyskoteki, nauka tańca i przyśpiewek góralskich i zajęcia warsztatowe z regionalizmu.

Ostatniego dnia pobytu uczestnicy wycieczki mieli czas na zwiedzanie Zakopanego, spacer po Krupówkach oraz zakup pamiątek. Uczniowie przywieźli do domów niezapomniane wrażenia z jakże przepięknych o tej porze roku Tatr.

Kierownikiem wycieczki był Pan Jacek Ptak, a opiekę nad uczniami sprawowały: Pani Andżelika Konderak,  Pani Beata Ptak oraz Pani Bożena Zązel.

Poniżej podajemy linki do albumów foto, dokumentujących każdy dzień pobytu:

Wycieczka na Gubałówkę.

Dolina Kościeliska.

Dyskoteki i wieczory integracyjne.

Warsztaty regionalne.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.