Konkursy

Etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

  16 kwietnia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach, zakończył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. 

  W najmłodszej kategorii (szkół podstawowych) reprezentowali nas uczniowie Natalia Musiał, Dagmara Belska i Julian Cetnarski.

  W drugiej grupie wiekowej (gimnazjum) reprezentowali nas uczniowie Magdalena Gaweł, Joanna Bielawska i Piotr Łudzeń.

W jury zasiedli:

  • mł. kpt. Michał Bogacz – Przewodniczący,

  • mł. bryg. Michał Pawłowski – Sekretarz,

  • st. kpt. Zbigniew Kwinta – Członek.

[slideshow_deploy id=’5739′]

100

Gminny Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

     W dniu 22.03.2018 r.  w Samorządowej Szkole Podstawowej w Pałecznicy odbył się Gminny Etap Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa  w Ruchu  Drogowym.

Wzięło  w nim udział 10 uczniów.

     Rozwiązywali test wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego przygotowany przez Komendę Powiatową Policji w Proszowicach.

Uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Do Powiatowego etapu BRD zakwalifikowały się następujące osoby:

  1. Przemysław Marzec     klasa VI

  2. Gabriela Czekaj             klasa VII B

  3. Aleksandra Marzec       klasa VII B

  4. Sebastian Raś                klasa  VII B

Album

100

Etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

     Dnia 21 marca 2013r. w Zespole Szkół w Pałecznicy odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zespół Szkół w Pałecznicy reprezentowało 6 uczniów Szkoły Podstawowej i  20 uczniów Gimnazjum. Zespół Szkół w Ibramowicach reprezentowało 1 uczeń ze Szkoły Podstawowej oraz 10 gimnazjalistów. Opiekunami uczniów były panie: Barbara Chorążek, Bożena Depta i Mariola Król. Uczestnicy turnieju przez 30 minut rozwiązywali test składający się z 25 pytań. Komisję oceniającą tworzyli: starszy sekcyjny Michał Bogacz z PSP Proszowice, kadeci Marcin Grajek i Hubert Abramczyk ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, Justyna Łudzeń pracownik oddzału powiatowego ZOSP w Proszowicach, komendant gminny ZOSP w Pałecznicy Henryk Porębski, naczelnik OSP w Pałecznicy Andrzej Bielawski. Wyłoniono laureatów tegorocznego turnieju. W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Witold Gaweł( SP w Pałecznicy),

II miejsce Dorian Zabagło ( SP w Ibramowicach),

III miejsce Łukasz Sikora (SP w Pałecznicy).

W kategorii gimnazjów:

I miejsce Mateusz Maj ( Gimnazjum w Pałecznicy)

II miejsce Alicja Wójcik ( Gimnazjum w Pałecznicy)

III miejsce Aldona Kuś (Gimnazjum w Ibramowicach)

     Nagrody wręczył Wójt Gminy Pałecznica a zarazem prezes ZOP ZOSP RP Proszowic Marcin Gaweł.

     Uczniowie ci przeszli do kolejnego etapu OTWP i będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 27 marca 2013r. w Proszowicach.

100

Konkursy przedmiotowe – Sezam

100

III Przegląd Kolęd i Pastorałek w Pałecznicy

100

Konkurs Kolęd w Proszowicach

100

Talenty Małopolski 2013

     22 kwietnia 2013r. w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach odbyły się eliminacje powiatowe XXVI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2013”.

     Zespół Szkół w Pałecznicy reprezentowali uczniowie w formach muzycznych i tanecznych. W formach tanecznych zaprezentował się zepół „Zozolki”- dziewczynki z klas „0”-III SP. Jako solistki w formach muzycznych (kategoria wiekowej: od 10 do 15 lat) wystąpiły: Justyna Sikora i Kinga Marzec z klasy IV, Karolina Cetnarska z klasy V , Justyna Niedopytalska oraz w duecie Sylwia Kantor i Ewelina Sikora z klasy Ib gimnzjum. W kategorii: od 16 do 21 lat reprezentowała szkołę Weronika Sikora z klasy III gimnazjum.

     Weronika Sikora otrzymała wyróżnienie i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego w Dobczycach.

Gratulujemy Weronice i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów.

100

Konkurs Piosenki Angielskiej

100

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Uczestnicy zakwalifikowani do finału eliminacji Powiatowych

Grupa wiekowa (10 – 13 lat) Szkoła Podstawowa

1. Joanna Bielawska

2. Karolina Gaweł

3. Piotr Łudzeń

 

Grupa wiekowa (14 – 16 lat) Gimnazjum

1. Bartosz Mardyła

2. Witold Gaweł

3. Dorian Zabagło

SONY DSC

Album

100

Konkurs literacki „W Świecie Mitów”

     W dniu 5 marca bieżącego roku odbył się w Zespole Szkół w Pałecznicy konkurs mitologiczny dla klasy V.

     Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania czytelnictwem wśród uczniów szkoły podstawowej.

      W ramach współpracy biblioteki szkolnej i Gminnej Biblioteki w Pałecznicy pani Kierownik Krystyna Błaut i pani  Bożena Rążewska przygotowały dwa etapy konkursu. Pierwszy etap – pisemny odbył się 2.03. 2015 r. Wzięło w nim udział 22 uczniów, którzy zmagali się z 23 zadaniami o tematyce mitologicznej . Do drugiego etapu- ustnego zakwalifikowało się 5 uczniów. Najlepiej z zadaniami testowymi poradzili sobie: Joanna Baran, Mateusz Czekaj, Maja Maksymiec, Aleksandra Przeniosło i Gabriela Wleciał, którzy w drugim etapie odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania. Etap ten okazał się bardzo emocjonujący, gdyż każdy z zawodników mógł wybrać sobie po dwóch pomocników, którzy w razie trudności pomagali odpowiadającym.

      Zwycięzcą konkursu został Mateusz Czekaj, któremu pomagał Szymon Zawartka i Wojciech Woda. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Przeniosło, którą wspomagali Damian Mzyk i Kacper Chrzanowski. Trzecie miejsce zajęła Gabriela Wleciał- jej pomocnikami były Kamila Bartos i Amelia Bil. Wyróżnienia zdobyły Joanna Baran i Maja Maksymiec- zawodniczki te wspomagali Szymon Raś i Magdalena Gaweł oraz Kamil Walczyk i Klaudia Golda. Dla zwycięzców i wyróżnionych pani Kierownik Biblioteki Gminnej Krystyna Błaut ufundowała nagrody książkowe, pozostali uczestnicy i publiczność obdarowana została cukierkami. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Wicedyrektor Małgorzata Wołek i pani Urszula Gałek.

Zwycięzcom i wyróżnionym składamy gratulacje.

Konkurs literacki W ŚWIECIE MITÓW – ALBUM

100

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

     W ostatnich tygodniach gimnazjaliści Zespołu Szkół w Pałecznicy wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Organizatorem tego konkursu było Liceum Ogólnokształcące w Miechowie. Turniej ten miał na celu: kształtowanie i rozwijanie zainteresowań  krajami niemieckojęzycznymi; propagowanie języka niemieckiego jako jednego z języków Unii Europejskiej; wskazywanie, że język to zarówno cel jak i środek; integracja społeczeństw mówiących różnymi językami oraz kultura uczniów. Konkurs obejmował broszurę o krajach niemieckojęzycznych. Jego uczestnikami natomiast mogli być uczniowie gimnazjów w powiecie miechowskim i z okolicznych terenów. Pierwszy etap(wśród gimnazjalistów ZS w Pałecznicy) zorganizowała pani nauczycielka języka niemieckiego, mgr. Iwona Jaros, a  drugi szczebel przygotowała mgr. Urszula Curyło  (nauczycielka języka niemieckiego w Liceum Ogólnokształcącym w Miechowie). W eliminacjach szkolnych wzięło udział  48 gimnazjalistów. Do etapu międzyszkolnego przeszły miedzy innymi uczennice klasy drugiej gimnazjum: Patrycja Przybycień, Aleksandra Rążewska oraz Natalia Wleciał, a także uczennica klasy pierwszej gimnazjum: Wiktoria Auguścik. W etapie tym wzięło udział 36 uczniów z różnych szkół. Test odbył się w formie pisemnej i obejmował 60 pytań. Uczennica Gimnazjum w Pałecznicy (Wiktoria Auguścik) zdobyła wyróżnienie. Na podium stanął uczeń Gimnazjum OMEGA w Miechowie, natomiast drugie i trzecie miejsce zajęły uczennice z Żarnowca i Dziaduszyc. Poziom był bardzo wysoki. Miejmy nadzieje, że za rok będzie jeszcze lepiej.

Wiktoria Auguścik,

klasa I „b” gim.

mail.google.com mail.google.com1

100

Gminny Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

     W dniu 26.03.2013r.  w Zespole Szkół w Pałecznicy odbył się Gminny Etap Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa  w Ruchu  Drogowym

Wzięło  w nim udział 8 uczniów ZS w Pałecznicy i  3 uczniów ZS w Ibramowicach.

     Rozwiązywali test wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego przygotowany przez Komendę Powiatową Policji w Proszowicach

Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

100

2014/2015

27 maja odbył się finał  drugiej edycji konkursu MOJA GMINA

     W pierwszym etapie –pisemnym wzięło udział ponad 30 uczniów z klas drugich i trzecich gimnazjum. W finale wzięło udział 9 osób. Uczestnicy zmagali się często z bardzo trudnymi pytaniami na temat finansów  naszej gminy, ale także z pytaniami np. o nazwiska radnych czy sołtysów. Ostatecznie po pasjonującej, pełnej zabawy rywalizacji zwycięzcą został Dawid Wleciał z kl IIIa. Prowadzącą konkurs była pani Anna Zemła. Organizatorem konkursu była pani Bożena Rążewska. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała pani wicedyrektor Małgorzata Wołek wraz z innymi nauczycielami. Nagrody dla finalistów przekazała pani wice wójt Joanna Hałat – Majka. Wszystkim finalistom gratulujemy znajomości zagadnień z zakresu naszego samorządu terytorialnego. Dla naszych samorządowców przygotowaliśmy życzenia z okazji przypadającego w tym czasie Dnia Samorządu. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego konkursu.

Album

100

V Miechowski Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

                19 maja 2015 roku odbył się w Liceum Ogólnokształcącym w Miechowie „V Miechowski Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych” dla szkół gimnazjalnych. W konkursie wzięli udział uczniowie i uczennice z 10 gimnazjów z powiatu miechowskiego i z sąsiednich powiatów (m.in. z Pałecznicy, Żarnowca, Wolbromia, Książa Wielkiego, Prandocina, Dziaduszyc, Tczycy). Celem konkursu było: kształtowanie i rozwijanie zainteresowań krajami niemieckojęzycznymi, propagowanie języka niemieckiego jako jednego z języków UE, wskazywanie, że język to zarówno cel jak i środek, integracja społeczeństw mówiących różnymi językami oraz aktywizacja kulturalna uczniów. Konkurs był dwuetapowy. I etap – wewnątrzszkolny  obejmował test wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali z testu najwyższą  ilość punktów, minimum 50% liczby punktów możliwych do uzyskania w etapie szkolnym. Poziom przygotowania gimnazjalistów był bardzo wysoki. Na drugim etapie uczniowie musieli zmierzyć się z testem dotyczącym wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i udzielali odpowiedzi zarówno w języku polskich, jak i w języku niemieckim. Najwyższą ilość punktów i zarazem I miejsce zdobyła: Iga Kisiel(Gimnazjum w Dziaduszycach), II miejsce Aleksandra Marzec (Gimnazjum wPałecznicy), III miejsce Wiktoria Auguścik (Gimnazjum w Pałecznicy). Wyróżniono aż 10 osób m.in. Patrycję Mzyk z Gimnazjum w Pałecznicy. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe  finansowane przez Goethe Instytut w Krakowie. Zwycięzcom gratulujemy!

 

IMG_20150601_0918066

 

100

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

     W dniu 23.03.2015 r. odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na etapie gminnym. W turnieju uczestniczyło 12 uczniów, do etapu powiatowego zakwalifikowała się najlepsza czwórka: Magdalena Szydłowska, Kinga Marzec, Jakub Widyk, Bartłomiej Sołek.

dsc03338

Album

100

„W KRAINIE MITÓW”

W dniu 5 marca bieżącego roku odbył się w Zespole Szkół w Pałecznicy konkurs mitologiczny dla klasy V.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania czytelnictwem wśród uczniów szkoły podstawowej.

     W ramach współpracy biblioteki szkolnej i Gminnej Biblioteki w Pałecznicy pani Kierownik Krystyna Błaut i pani  Bożena Rążewska przygotowały dwa etapy konkursu. Pierwszy etap – pisemny odbył się 2.03. 2015 r. Wzięło w nim udział 22 uczniów, którzy zmagali się z 23 zadaniami o tematyce mitologicznej . Do drugiego etapu- ustnego zakwalifikowało się 5 uczniów. Najlepiej z zadaniami testowymi poradzili sobie: Joanna Baran, Mateusz Czekaj, Maja Maksymiec, Aleksandra Przeniosło i Gabriela Wleciał, którzy w drugim etapie odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania. Etap ten okazał się bardzo emocjonujący, gdyż każdy z zawodników mógł wybrać sobie po dwóch pomocników, którzy w razie trudności pomagali odpowiadającym.

     Zwycięzcą konkursu został Mateusz Czekaj, któremu pomagał Szymon Zawartka i Wojciech Woda. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Przeniosło, którą wspomagali Damian Mzyk i Kacper Chrzanowski. Trzecie miejsce zajęła Gabriela Wleciał- jej pomocnikami były Kamila Bartos i Amelia Bil. Wyróżnienia zdobyły Joanna Baran i Maja Maksymiec- zawodniczki te wspomagali Szymon Raś i Magdalena Gaweł oraz Kamil Walczyk i Klaudia Golda. Dla zwycięzców i wyróżnionych pani Kierownik Biblioteki Gminnej Krystyna Błaut ufundowała nagrody książkowe, pozostali uczestnicy i publiczność obdarowana została cukierkami. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Wicedyrektor Małgorzata Wołek i pani Urszula Gałek.

Zwycięzcom i wyróżnionym składamy gratulacje.

Konkurs literacki W ŚWIECIE MITÓW – ALBUM

„MOJA GMINA”

Finał konkursu odbył się 29 maja 2014r. Wzięło w nim udział 14 uczniów Gimnazjum

w Pałecznicy oraz Gimnazjum w Ibramowicach.

I miejsce zajęła Iwona Duraj

II miejsce zajęła Wiktoria Auguścik

III miejsce zajął Kamil Sadowski

Konkurs okazał się dobrą zabawą, przy której uczniowie mogli poszerzyć swoje wiadomości na temat samorządu terytorialnego.