2017/2018

Dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami                Gimnazjum w Pałecznicy informuje o inauguracji
roku szkolnego 2017/2018

 

Samorządowa Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjum w Pałecznicy

 Godz. 8:00 – Msza Święta w Kościele Parafialnym w Pałecznicy

 Godz. 9:00  Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 (sala gimnastyczna)

Punkt Przedszkolny w Nadzowie

Godz. 8:00 – Msza Święta w Kościele Parafialnym w Pałecznicy

 Godz. 9:30  Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Punkt Przedszkolny w Czuszowie

Godz. 8:15 – Msza Święta w Kościele Parafialnym w Klimontowie

Godz. 9:45 – Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Filia Szkoły w Ibramowicach
Godz. 10:30 – Msza Święta ( sala gimnastyczna w szkole)

Godz. 11:00 – Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

 

O godz. 10:00 z przystanku Czuszów Kresy  ruszy  autobus szkolny do Ibramowic. Trasa dowozu pozostaje bez zmian.

 

Dowozy uczniów do Samorządowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjum w Pałecznicy realizowane będą poprzez 5 kursów w następujący sposób:

1) Wyjazd 7:10 

Pałecznica Słoneczna – Lelowice, Lelowice Kolonia, Lelowice Kołek – Pamięcice Bidziny – Pamięcice Wieś – Szkoła

2) Wyjazd 7:30

Pamięcice Noga – Solcza – Niezwojowice – Winiary Rynek (zawraca) – Winiary Raś – Szkoła

3) Wyjazd 7:30

Baranów – Winiary Rondo Przy Szkole – Bolów  – Łaszów – Szkoła

4) Wyjazd 7:30

Czuszów Kresy – Nadzów – Sudołek – Szkoła

5) Wyjazd 7:30

Pieczonogi – Ibramowice – Zosin – Gruszów – Szkoła

INFORMACJA DO RODZICÓW O PROJEKCIE

REALIZOWANYM PRZEZ SAMORZĄDOWĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ 

W PAŁECZNICY

 1. Nazwa projektu „Nauka nas szuka”.
 2. Czas trwania projektu 01.08.2017-31.07.2019 r. (planowane rozpoczęcie zajęć październik 2017r.)
 3. Rekrutacja uczniów; do 17.09.2017 r. Uczniowie mają obowiązek złożenia dokumentów rekrutacyjnych, najpóźniej do 25.09.2017 r. zostaną ogłoszone listy osób zakwalifikowanych i rezerwowych.
 4. Cel projektu: nabywanie przez uczniów kompetencji przyrodniczych, matematycznych i informatycznych dzięki stosowaniu odpowiednich metod na zajęciach pozalekcyjnych.
 5. Zajęcia są skierowane do uczniów klas;

– I-III Szkoła Podstawowa, zajęcia z: przyrody, matematyki, informatyki i programowania

– IV-VI Szkoły Podstawowej, zajęcia z: przyrody, matematyki, informatyki i programowania

– klasy II-III Gimnazjum z klasami VII, zajęcia z: fizyki, biologia z chemią,  matematyki, informatyki i programowania.

 1. Udział w projekcie jest bezpłatny.
 2. Uczniowie mogą brać udział w jednym lub dwóch rodzajach zajęć .
 3. W ramach projektu przewidziana jest organizacja wycieczek edukacyjnych.

 

Zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się ze szczegółami projektu!

Dokumenty do pobrania

Regulamin        Załącznik 1         Załącznik 2

 Załącznik 2a     Załącznik 2b     Załącznik 3     Załącznik 4

 Załącznik 5

20 września 2017  roku  na  świetlicy  szkolnej odbył się integracyjny dzień  przedszkolaka. Z tej okazji wychowawca  świetlicy  pani Wioletta Kowalska wraz  z  wychowawcami przedszkolaków  paniami Bożeną Deptą, Bożeną Gorgoń i Klaudią Sobecką zorganizowały  gry, zabawy  oraz  niespodzianki  dla  dzieci. Wszystkie  dzieci  uczestniczyły we  wspólnej  zabawie. Było bardzo wesoło. Mnóstwo wspaniałej zabawy  oraz uśmiechy na buziach  wpłynęły na pozytywną atmosferę.  Ten  dzień  dostarczył dzieciom  wiele pozytywnych wrażeń  i  miał  na celu  zintegrowanie dzieci  oraz wychowawców.

[slideshow_deploy id=’5200′]

19.09.2017 r. nauczyciele matematyki p. M. Wołek i p. A. Walczak zorganizowały wyjazd na wystawę matematyczną do Krakowa. W tym przedsięwzięciu wspomagały ich p. E. Basiak i p. I. Bil. Zainteresowani ,,królową nauk”  uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Pałecznicy zwiedzali interaktywną wystawę ,,Świat liczb” w Galerii Krakowskiej.

Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak często matematyka towarzyszy nam w życiu codziennym. Teoria jest ważna, ale to praktyka sprawia, że mózg szybciej przyswaja wiedzę z przedmiotów ścisłych. Każdy uczestnik mógł podjąć wyzwanie i zmierzyć się z ciekawymi matematycznymi zagadkami i łamigłówkami. Kreatywna forma ekspozycji zaintrygowała i zachęciła do poznawania zjawisk matematycznych zarówno młodszych, jak i starszych. Ciekawe eksponaty w atrakcyjny sposób prezentowały różne zagadnienia m.in. z zakresu statystyki, geometrii i postrzegania przestrzennego. Interaktywna wystawa w przestrzeni Centrum  dowiodła, że matematyka obecna jest na każdym kroku. Dzięki eksperymentom i zagadkom łatwiej jest zrozumieć skomplikowane prawa matematyczne i zależności logiczne. Kto wie – może ciekawostki odkryte podczas wystawy w Galerii  ułatwią zdobycie piątki na sprawdzianie, a dodatkowo mile zaskoczą nauczyciela?

Poza tym uczniowie spacerowali po  historycznym mieście podziwiając: Kościół św. Floriana, Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Bramę Floriańską, Kościół Mariacki, Rynek i Sukiennice. Ta wycieczka dostarczyła  uczniom wielu wrażeń.

Album

16 października na uroczystej akademii, którą swą obecnością uświetnił Pan Wójt Gminy Pałecznica Marcin Gaweł, w poczet uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej                  w Pałecznicy przyjęto 29 pierwszoklasistów (15 uczniów klasy 1a i 14 uczniów klasy 1b).

Pierwszoklasiści pod czujnym i troskliwym okiem swoich wychowawczyń p. Doroty Kurczych i p. Marii Janik przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Zebranych szczególnie urzekł polonez nagrodzony gromkimi brawami. Uczniowie klas maturalnych śmiało mogą zapisywać się na lekcje tańca do naszych pierwszaków, pod ich okiem poloneza na studniówkę na pewno przygotują celująco!

W niezwykle podniosłej atmosferze, przy asyście rodziców, przed pocztem flagowym pierwszaki ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Jak czarodziejską różdżką, pani Dyrektor Joanna Frączek, dotykała ramion swoich podopiecznych symbolicznym ołówkiem wypowiadając słowa: „Pasuję cię na ucznia klasy pierwszej”. Rodzice wręczyli swoim dzieciom kolorowe kuferki z pomocami szkolnymi.

Dzień 16 października był też okazją do świętowania Dnia Edukacji w naszej szkole. „Drodzy uczniowie, wy w czerwcu otrzymujecie świadectwo jako nagrodę z swoją całoroczną pracę, wasi nauczyciele natomiast ode mnie takie nagrody otrzymują przy okazji Dnia Edukacji”. Tymi słowami pani Dyrektor Joanna Frączek zwróciła się do zebranych składając wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najlepsze życzenia. Nagrody Dyrektora Szkoły w tym roku otrzymali: p. Paweł Jachna, p. Magdalena Klimczak, p. Andżelika Konderak, p. Jacek Ptak, p. Bożena Zązel, p. Anna Zemeła i p. Piotr Ziętek.

Podczas uroczystości głos zabrał również Pan Wójt Marcin Gaweł składając nauczycielom życzenia cierpliwości i sukcesów w pracy z dziećmi i młodzieżą. Docenił poświęcenie            i ogrom pracy Pani Dyrektor wręczając Jej Nagrodę Wójta.

Na koniec uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia                i wręczyli ręcznie zrobione laurki swoim nauczycielom: „Dziękujemy za pokazanie nam,   że porażki mogę nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.”

Przedstawiciele Rady Rodziców przygotowali dla wszystkich Nauczycieli poczęstunek,      za który bardzo dziękujemy!

Album

Dnia 17 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Ibramowicach odbyła się podwójna uroczystość. W poczet uczniów Szkoły Podstawowej przyjęto pierwszoklasistów oraz obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Pierwszoklasiści pod okiem wychowawczyni        p. Moniki Kury przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Pasowania na uczniów szkoły dokonała pani Dyrektor Joanna Frączek. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy,     a Rodzice wręczyli rogi obfitości.

Następnym punktem programu był występ klasy IV z okazji Dnia Nauczyciela przygotowany przez p. Marzenę Jamróz. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło                  w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie oraz troskę o dobro wychowanków.

Album

Dnia 31.10.2017 r. świetlica szkolna wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Pałecznicy zorganizowały dla dzieci z przedszkola, oddziału „ 0” oraz klas I i II Halloween Party. Dzieci mogły się zaprezentować w niecodziennych kreacjach, na balu pojawiły się czarownice, diabełki, wampiry, kościotrupy, oraz wiele innych barwnych postaci. Impreza odbyła się o zmroku, atmosfera była niezwykle ekscytująca. Zaskoczeniem dla gości były nietuzinkowe przekąski. Dzieci tańczyły, bawiły się oraz aktywnie brały udział w licznych konkursach. Po hucznej zabawie, dzieci miały poczęstunek pełen pyszności. Wszyscy opuścili świetlice szkolną z uśmiechem a także z „Halloweenowymi niespodziankami”. Dziękujemy pani kierownik Ilonie Chrzanowskiej – Gołdyn Gminnej Biblioteki Publicznej za współprace

Album

Zapraszamy do fotogalerii, w której przedstawiamy zdjęcia z zajęć

z Projektu „Nauka nas szuka”.

Zajęcia przyrodnicze,  klasy I-III Szkoła Podstawowa

Temat: Woda i jej znaczenie w przyrodzie. Czy rośliny piją wodę?”

Uczniowie badali rozpuszczanie różnych substancji w wodzie (sól, cukier, mąka, olej) barwili  wodę mlekiem, barwnikami i ziemią.  Eksperymentowali,  co się dzieje z roślinami włożonymi do wody oraz pozostawionymi bez wody. Wyciskali sok marchwiowo-jabłkowy a na koniec chętnie

kosztowały.

Temat: „Gleba i jej rodzaje. Szczepienie roślin ozdobnych”

Uczniowie poznawali różne gatunki gleby, badali jej przepuszczalność. obserwowali części roślin przez lupę. Wkładali zaszczepki roślin ozdobnych do słoiczków z wodą oraz sadzili rośliny do ziemi.

Album

 

Fizyka w Gimnazjum, grupy I, II
Tematy: I zasada dynamiki Newtona , Ruch jednostajnie prostoliniowy i Gęstość substancji. Ciśnienie hydrostatyczne i właściwości substancji

Album

 

Zajęcia przyrodnicze,  klasy IV-VI Szkoła Podstawowa

Grupa 1, 5

TEMAT: Tajemnicze zmysły – smak i węch.

 1. Omówienie narządów węchu i smaku.

– Dzieci oglądały budowę narządu węchu u człowieka oraz schemat

budowy języka i rozmieszczenia na nim kubków smakowych oraz krótkie

filmiki na temat smaku i węchu.

 1. Doświadczenia

– Rozpoznawały produkty na podstawie ich zapachu.

– Rozpoznawały pokarmy na podstawie ich smaku, mając oczy zasłonięte

przepaską.

– Rozpoznawały pokarmy tylko na podstawie ich smaku, mając oczy

zasłonięte przepaską oraz zatkany nos.

– Rozpoznawały smaki badając jednocześnie rozmieszczenie kubków

smakowych na języku- za pomocą słomki zakrapiały na koniec, u nasady i

na bokach języka przygotowane roztwory (słodki, słony, kwaśny i

gorzki).

 1. Na koniec każdego doświadczenia dzieci zapisywały spostrzeżenia na

wcześniej przygotowanych kartach pracy, a następnie sprawdzały

poprawność swoich spostrzeżeń z prawidłowymi odpowiedziami.

Album

Album

 

Zajęcia  matematyczne  gr. III  Szkoła Podstawowa

Album

 

Zajęcia matematycznych gr. I Szkoła Podstawowa

Album

Album

 

Matematyka w Gimnazjum

[slideshow_deploy id=’5262′]

 

Zajęcia z programowania klasa I-II

Temat: Pivot Animator – animacja w 2D.

[slideshow_deploy id=’5268′]

Dnia 13 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Akademię przygotowali uczniowie z klasy VII b    i IV a, przy wsparciu grającego na saksofonie Przemysława Marca z klasy VI i pięknie śpiewającej Justynie Sikorze z klasy III a. Uroczystość przygotowana została  pod kierunkiem nauczycieli: p. Edyty Basiak, p. Andrzeja Ochońskiego i p. Piotra Ziętka.

Montaż słowo – muzyczny wprowadził wszystkich w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowana została sytuacja polityczna kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Śpiewane pieśni patriotyczne i żołnierskie pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Na koniec głos zabrała p. Dyrektor Joanna Frączek, która podkreśliła, że patriota  to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń.  Patriota to również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Patriotyzm to również wysłuchanie apelu z prawdziwą  powagą  i  zaangażowaniem,  to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu.

Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom przygotowującym uroczystość i wykonawcom   a zebrana publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.

Album

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w szkole uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klas II SP. Piękne wykonanie pieśni patriotycznych jak cały program bardzo podobał się innym uczniom. Pani dyrektor doceniła uczniów za występ a widzów za skupioną uwagę.

[slideshow_deploy id=’5285′]

Dnia 27 listopada 2017 r. we współpracy z wychowawcą klasy 2b, biblioteką i świetlicą  szkolną uczniowie klasy 2b obchodzili  Dzień Pluszowego Misia. Pluszowe misie od ponad stu lat są ulubieńcami dzieci na całym świecie i do dziś pozostają jedną z najpopularniejszych zabawek. W tym dniu dzieci przyszły do biblioteki również ze swoimi ulubionymi pluszakami. Święto to ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt – zapalony myśliwy – nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. Pani Magda bliżej  przybliżyła dzieciom historie powstania pluszowego misia a potem dzieci opowiadały o swoich misiach. Nie zabrakło głośnego czytania ciekawych książek, których bohaterami były sympatyczne misie a także  konkursów i zabaw. Podczas  zajęć panowała mila i przyjemna atmosfera. Wszystkim Paniom dziękujemy za współprace.

[slideshow_deploy id=’5474′]

Jest kilku świętych Andrzejów: św. Andrzej Bobola, św. Andrzej męczennik wietnamski…

Ale św. Andrzej Apostoł jest najbardziej znany.

Właśnie w wigilię imienin Andrzeja wróżymy sobie przyszłość.

Podtrzymując tę tradycje, 28 listopada, odbyła się zabawa andrzejkowa dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Przedszkolaki i klasy I – III wróżyły sobie i bawiły się od samego rana, natomiast starsze klasy do godz. 11.30 pilnie się uczyły, aby nieco później rozpocząć swoją zabawę. Każda klasa przygotowała sobie smaczny poczęstunek i udekorowała swoją salę.

Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców na „Andrzejki” zaproszone zostały Panie Animatorki, które oprócz tradycyjnych wróżb przygotowały dla dzieciaków mnóstwo atrakcyjnych zabaw.

Album

Album

Album

Byliśmy GRZECZNI!!!

6 grudnia to dzień, w którym wspominamy św. Mikołaja, biskupa Miry.

Św. Mikołaj był człowiekiem bardzo wrażliwym na krzywdę ludzką. Chętnie pomagał potrzebującym i dzielił się z nimi swym majątkiem. Zawsze lubił dawać prezenty potajemnie, w ukryciu. Do dzisiaj pozostał ten piękny zwyczaj obdarowywania się drobnymi upominkami w dniu imienin Mikołaja.

Do wszystkich uczniów a także nauczycieli naszej szkoły również przyszedł Święty Mikołaj. Każdy dostał coś na osłodę. Dziękujemy Radzie Rodziców, że wspomogła Świętego Staruszka.

[slideshow_deploy id=’5444′]

Dnia 04.12.2017r. dzieci z klas 1a, 1b, 2a i 2b  w ramach zajęć świetlicowych  wybrały się do Kazimierzy Wielkie  do Englandii –  Krainy Świętego Mikołaja na niezapomnianą zabawę ze Śnieżynkami oraz spotkanie z samym Świętym Mikołajem.
Śnieżynki zabrały dzieci w niesamowitą podróż po Krainie Świętego Mikołaja. W czasie podróży na dzieci czekały  liczne zabawy, konkursy i dużo uśmiechu i radości. Dzieci miały malowane twarze i pyszny poczęstunek. Kulminacyjnym punktem było spotkanie z samym Świętym Mikołajem, podczas którego dzieci otrzymały  prezenty. Dzieci mogły porozmawiać z Mikołajem i usiąść mu na kolanach.

[slideshow_deploy id=’5485′]

Pieczonogi Dom Pomocy 2017

Album 1

Album 2

Przedstawienie Bożonarodzeniowe

[slideshow_deploy id=’5398′]

[slideshow_deploy id=’5433′]

14 stycznia 2018r. w niedzielę 14 uczniów szkoły w Pałecznicy wspierało Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w 26 finale.

Jako wolontariusze kwestowali w tym roku:

Oliwia Chorązka, Zuzanna Gara, Aleksandra Kura i Natalia Musiał z klasy V, Kinga Adamus i Julia Nowak z klasy VI, Justyna Sodo z klasy VII A, Katarzyna Grela z klasy VII B oraz uczniowie gimnazjum: Kamila Bil, Aleksandra Grela i Kinga Marzec z klasy III A, Klaudia Maćkowska, Aleksandra Grela i Krzysztof Paryż z klasy III B.

Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom Pałecznicy z okazaną hojność, dzięki której nasi wolontariusze zebrali 2393,35 zł.

Katarzyna Gąsiorek

Dnia 18.01.2018r. w SSP w Pałecznicy odbył się szkolny konkurs Kolęd i Pastorałek pt. „Hej kolęda, kolęda!”. Uczestnikami byli uczniowie klas 0-III oraz przedszkole. Uczniowie wykonywali zarówno staropolskie kolędy jak i współczesne pastorałki. Wszyscy biorący udział zasługują na gratulacje. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobny upominek. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone i cieszyły się, że zostały docenione.

[slideshow_deploy id=’5569′]

Pieczonogi Dom Pomocy 2018

Album

„Serce dla Babci i Dziadka”

     Dnia 25.01 2018r. odbyła się ważna uroczystość „Serce dla Babci i Dziadka”. Uczniowie z klas pierwszych i drugich Samorządowej Szkoły Podstawowej  w Pałecznicy podziękowali występem swoim Babciom i Dziadkom za miłość i poświęcenie. Nie zabrakło wierszy, tańców i skocznych piosenek. Dzieci wiele razy powtórzyły słowa „Kochamy Was”. Gościom występ bardzo się podobał o czym świadczyły gromkie brawa.

      Pani Dyrektor  złożyła wszystkim przybyłym Babciom i Dziadkom najlepsze życzenia. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, w przygotowanie którego zaangażowali się rodzice. Miło było wychowawczyniom tych klas, kiedy dziadkowie serdecznie dziękowali za wspaniałe przygotowanie wnucząt.

[slideshow_deploy id=’5552′]

W związku z tematami „Klasa małych ratowników” w klasach II – U. Grzesik nauczycielka szkolona i posiadająca certyfikat WOŚP przeprowadziła ćwiczenia 23.01.2018 r. układanie ratowanego w pozycji bezpiecznej (nazywanej także pozycją boczną),oraz 29.01.2018 r. naukę resuscytacji krążeniowo – oddechowej na manekinie Mini Anne. Dzieci wspaniale wykonywały polecenia.

[slideshow_deploy id=’5571′]

 30 stycznia 2018 r.  dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w zabawie karnawałowej. Były tańce grupowe i indywidualne. Celem imprezy było zapoznanie dzieci z tradycją zabawy karnawałowej, zachęcenie do jej kultywowania, jak również stworzenie atmosfery życzliwości, współpracy oraz pozytywnych relacji w grupie. Wszyscy świetnie tańczyli a  wesoła zabawa pozwoliła dzieciom miło spędzić czas na świetlicy.

Album

26.01.2018r. odbyły się dla  naszych przedszkolaków warsztaty lepienia z gliny.
Gościliśmy artystkę, która pokazała dzieciom jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia.
Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich baranka wielkanocnego. Ozdabiały różnymi „stempelkami”, wykrawały ciekawe formy.
Efektem twórczej pracy są piękne formy, które następnie zostaną wypalone w specjalnie
przeznaczonym do tego piecu. Wszyscy świetnie się bawili.

Album

W poniedziałek  26  stycznia  2018r.  wychowawca świetlicy Wioletta Kowalska zorganizowała spotkanie przedszkolaków  z panią  Renatą Królikowską  kierownik Pedagogicznej  Biblioteki  Wojewódzkiej, filia w Proszowicach.                                            Pani bibliotekarka zaprezentowała naszym przedszkolakom najbardziej lubiane przez najmłodszych serie książek. Ponadto przywiozła ze sobą mnóstwo pięknych książeczek, które dzieci miały okazję obejrzeć. Oczywiście miały one przyjemność wysłuchać czytanych przez panią bibliotekarkę bajeczek a także rozwiązywać ciekawe zagadki. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane, bo książki poprzez swoje kolorowe ilustracje mówiły do dzieci:” Przeczytaj mnie”.  Pani zwracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje, podkreśliła też, że warto czytać książki. Na zakończenie spotkania   dzieci podziękowały pani Renacie za przybycie. To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy.

Album

W dniu 11 marca 2018 r. w Hali Sportowej przy ZSP Nr 1 w Wolbromiu odbyły się  II Otwarte Mistrzostwa Regionalne OYAMA Karate o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika, w których wystartowało ponad 170 zawodników z 8 klubów OYAMA Karate.

    W konkurencji KATA,  Szkołę Podstawową w Pałecznicy reprezentowali uczniowie: Mikołaj Jaros (kl. III b), Aleksander Jckiewicz (kl. IIIb), Szymon Wędzicha (kl. IV a) oraz Oskar Pietrowski (kl. VI Szkoła Podstawowa Filia  w Ibramowicach).

Zawodnicy konkurowali ze sobą prezentując sekwencje technik ataku i obrony – KATA. Reprezentanci naszej szkoły wrócili z pucharami i dyplomami, zajmując:

II miejsce – Mikołaj Jaros  kategoria II dziecko chłopcy kolorowe pasy,

II miejsce – Oskar Pietrowski  kategoria I juniorzy młodsi -kolorowe pasy

III miejsce – Aleksander Jackiewicz  kategoria II dziecko chłopcy białe pasy

IV miejsce – Szymon Wędzicha   kategoria II dziecko chłopcy kolorowe pasy

Opiekę nad uczniami sprawował Sensei Paweł Zbieżek I Dan.

[slideshow_deploy id=’5609′]

  Kaczka dziwaczka”, „Na straganie”, „Skarżypyta”, „Okulary”, „Leń”…. te i inne wiesze można było usłyszeć 2 marca 2018 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej
w Pałecznicy. Właśnie w tym dniu  odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego pod hasłem „Oczarowani bajką” zorganizowany przez panie Marię Janik i Dorotę Kurczych.

Konkurs pozwolił rozbudzić wśród najmłodszych zainteresowanie literaturą dziecięcą, pokonać nieśmiałość, pokazać drzemiące w nich talenty. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie dowolnego wiersza dla dzieci. Swoim umiejętnościami pochwaliło się 20 uczniów klas 1-3 oraz 10 przedszkolaków.

Komisja – po wysłuchaniu wszystkich uczestników – wyróżniła najlepszych recytatorów. Każdy artysta, dzięki uprzejmości rady rodziców, otrzymał dyplom i drobny upominek. Dla najlepszych dodatkową nagrodą był awans do konkursu gminnego.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za rzetelne przygotowanie się do rywalizacji.

Album

 UWAGA RODZICE!

W sekretariacie szkoły
od 01 marca 2018 r. do 31 marca 2018 r.

trwają zapisy dzieci
do klas I i oddziałów przedszkolnych
na rok szkolny 2018/2019

 • Do oddziałów przedszkolnych zapisujemy dzieci od 3 roku życia (ukończone 3 lata do dnia 31 grudnia 2018 r.).
 • Dokumenty niezbędne do zapisania dziecka do klasy I, oddziału przedszkolnego (w tym do zerówki) znajdują się w sekretariacie szkoły, szkole filialnej, punktach przedszkolnych oraz na stronie internetowej szkoły zsp.interakcja.info
 • Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola
  w bieżącym roku szkolnym nie składają dokumentów rekrutacyjnych jeśli złożyli deklarację kontynuacji uczęszczania.

Deklaracja kontynuacji wychowania przedszkolnego

KARTA ZAPISU DO KL I SP

KARTA ZAPISU PUNKT PRZEDSZKOLNY 18 19

Informacja o projekcie

TYTUŁ: Utworzenie Placówki Wsparcia Dziennego przy Parafii w Pałecznicy

PROGRAM: Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 2014 -2020

OŚ PRIORYTETOWA: 9 Region spójny społecznie

DZIAŁANIE: 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne

PODDZIAŁANIE: 9.2.1 Usługi społeczne i  zdrowotne w regionie

TYP PROJEKTU: C. Wsparcie dla tworzenia i/lub działalności placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży.

WARTOŚĆ PROJEKTU: 4 632 556,50 zł

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 4 272 556,50 zł

OKRES REALIZACJI PROJEKTU: od 01-01-2018 r. do 31-12-2020 r.

DATA PODPISANIA UMOWY  O  DOFINANSOWANIE: 25.01.2018 r.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku do 18. roku życia oraz ich rodzin zamieszkałych na terenie Gminy Pałecznica poprzez utworzenie nowych miejsc opieki i wychowania w ramach nowopowstałej Placówki Wsparcia Dziennego.

Świetlica będzie miała na celu:

 • zorganizowanie wychowankom fachowej, dobrze zorganizowanej opieki wychowawczej,
 • udzielanie pomocy w eliminowaniu i rozwiązywaniu niepowodzeń szkolnych, rodzinnych i osobistych,
 • oddziaływanie terapeutyczne, które prowadzi do łagodzenia niedostatków wychowawczych w rodzinie,
 • eliminowanie zaburzeń zachowania,
 • wdrażanie wychowanków/wychowanek do przestrzegania zasad współżycia społecznego oraz podnoszenie ich kultury osobistej,
 • uczenie alternatywnych, zdrowych form spędzania wolnego czasu,
 • rozwój zainteresowań i inwencji twórczej,
 • współpracę z rodziną dziecka,
 • zapoznanie z założeniami programu pracy w świetlicy,
 • ustalenie programu pracy z rodziną (motywowanie rodziny do podejmowania działań dążących do zmiany jej funkcjonowania),
 • rozszerzenie i podniesienie jakości usług świadczonych na rzecz dzieci wychowujących się w rodzinach dysfunkcyjnych.

Dzięki udziałowi w projekcie Uczestnicy/Uczestniczki otrzymają wsparcie w codziennym odrabianiu lekcji i nauce, pozwalające nabyć kompetencje z języka angielskiego, matematyczne oraz techniczne. Będą mogli/mogły skorzystać z działań korekcyjno-kompensacyjnych poprzez prowadzenie zajęć dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w nauce (dysleksja, dysgrafia, dysortografia). Organizowane będą również ćwiczenia rekreacyjno-sportowe rozwijające sprawność fizyczną obejmujące m.in. gry zespołowe piłka ręczna, nożna jak i również wyjazdy na basen, do kina, teatru, muzeów, zimą narty, latem kolonie, etc. W Placówce Wsparcia Dziennego będzie możliwość skorzystania z zajęć ze specjalistami tj. logopeda, psycholog, terapeuta, pedagog. Ponadto prowadzone będą działania wychowawcze pozwalające nabyć ważne umiejętności społeczne, które przyczynią się do ich prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie i integracji ze środowiskiem lokalnym. (m.in. komunikowanie się, rozwiązywanie konfliktów). Uczestnicy/Uczestniczki Placówki Wsparcia Dziennego będą mieli/miały zapewniony bezpłatny transport na zajęcia oraz wyżywienie.

W projekcie uczestniczyć będą również rodzice/prawni opiekunowie Uczestników/Uczestniczek – dla nich także będą przygotowane specjalne zajęcia podnoszące ich kompetencje opiekuńczo – wychowawcze („Szkoła dla Rodziców”) oraz wezmą udział w terapii rodzin. Propozycje zawarte w tych zajęciach pokażą, że wychowanie to budowanie prawidłowych relacji interpersonalnych w różnych sytuacjach społecznych, podstawą których jest właściwa komunikacja z członkami rodziny. Uczestnicy/Uczestniczki Projektu będą brać udział w piknikach rodzinnych, które poprzez wspólną zabawę przyczynią się do budowania więzi pomiędzy dziećmi a rodzicami.

W ramach Projektu zostaną odpowiednio dostosowane pomieszczenia, które zostaną wyposażone w niezbędne meble, sprzęty oraz środki dydaktyczne. Doposażona zostanie również siłownia zewnętrzna.

12 kwietnia 2018 r. w Galerii „U Jaksy” w Miechowie odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem uczniów klas IV ze SP w Pałecznicy i SP w Ibramowicach pod opieką Barbary Chorążek i Angeliki Konderak. Dzieci miały okazję zapoznać się z twórczością polskich artystów ilustrujących Baśnie Andersena. Uczniowie sami wykonali ilustracje do wybranej bajki oraz wzięli udział w quizie z wiedzy o baśniach H. CH. Andersena. Najlepszą znajomością baśni okazała się Oliwia Cicha z kl. IV b, ze SP w Pałecznicy, a w nagrodę otrzymała album z wystawy. Następnie dzieci udały się do Domu Pracy Twórczej aby obejrzeć stałe ekspozycje.

Album

 W dniach od  19.03.2018r. do 26.03.2018 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej w Pałecznicy odbywały się Szkolne Dni Matematyki , w których brali udział uczniowie klas IV-VI. W każdy dzień uczniowie zmierzali się z inną kategorią wiedzową.

Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców w poszczególnych konkursach.

DYKTANDO GRAFICZNE:

I – miejsce

Julia Sroga kl. VI, Natalia Musiał kl. V, Piotr Szafarski kl. IVA

II – miejsce

Wiktoria Mzyk kl. VI,  Ewelina Marzec kl. V, Oliwia Adamczyk kl. IVB

ZAGADKI LOGICZNE:

I – miejsce Kacper Wójcik kl. VI

II- miejsce Julian Cetnarski kl. VI

PIRAMIDKI UŁAMKOWE:

I – miejsce   Kinga Kot kl. V

II- miejsce Natalia Musiał kl. V

SKOJARZENIA :

I – miejsce Julian Cetnarski  kl. VI

II- miejsce Sebastian Bździuła kl. VI

KRZYŻÓWKA MATEMATYCZNA (praca w zespołach):

I – miejsce

Mzyk Kacper i Tobiasz Woźniak kl. IV B

Oliwia Chorązka i Kinga Kot – kl. V

Julia Sroga  i Dagmara Belska – kl.VI

II- miejsce

Piotr Czerw i Aleksander Łój- kl. IV B

Wiktoria Jackiewicz i Julia Madej kl. V

Przemysław Marzec i Krystian Mikina – kl. VI

TURNIEJ MATEMATYCZNY:

I – miejsce

Przemysław Marzec kl.VI, Natalia Musiał kl. V, Tomasz Łudzeń kl. IVB, Wiktor Czekaj kl. IVA

II – miejsce

Julia Sroga kl. VI, Kinga Kot kl.V, Karolina Dedo kl. IVA, Bartosz Kwapień kl. IVB

MOZAIKA GEOMETRYCZNA:

I – miejsce  Wiktor Czekaj kl. IVA

II- miejsce  Sebastian Bździuła kl. VI

III- miejsce – Oliwia Chorązka KL. V

Nagrody zostały wręczone i ufundowane przez Radę Rodziców.

     Organizatorami Szkolnych Dni Matematyki byli nauczyciele Małgorzata Wołek i Aneta Walczak.

Album 1

Album 2

Album 3

I dzień – 23 kwietnia (poniedziałek)

Dzień Ziemi – kolor brązowy

 • Apel ekologiczny z przedstawieniem pt, „Królewna Śmieszka i Ekoludki” .
 • Pokaz mody ekologicznej, czyli strojów wykonanych z różnych odpadów. Wybór trzech najbardziej atrakcyjnych kreacji. Chętni uczniowie zobowiązani są zgłosić swój udział do 17.04.2018r.
 • Ogłoszenie konkursu „ Cuda z odpadów”. Termin oddania prac konkursowych – 25.04.2018r.
 • Ogłoszenie konkursu ekologiczno – przyrodniczego. Konkurs odbędzie się w czasie godziny wychowawczej w każdej klasie. Chętni uczniowie zobowiązani są zgłosić swój udział do 17.04.2018r.                                                                                                              Ogłoszenie zbiórki zużytych baterii i plastikowych zakrętek.
 • Zgłoszenia udziału w poszczególnych konkursach kierujemy      do przewodniczącego klasy.
 • Prace konkursowe „Cuda z odpadów” z dołączoną fiszką (imię, nazwisko i klasa) składamy w pokoju nauczycielskim

II dzień – 24 kwietnia (wtorek)

Dzień Słońca- kolor żółty

 • „Promujemy życzliwość i kulturę osobistą” J
 • Klasowy plebiscyt na „Króla/Królową Życzliwości”.
 • Propagowanie mody na życzliwość, by stała się wciąż aktualnym trendem wśród szkolnej społeczności.
 • W tym dniu obowiązuje pozdrowienie: „Niech Ziemia będzie z Tobą”.
 • Zwracamy się do siebie z sympatią np. „Słoneczko” lub „Promyczku”.

 

III dzień – 25 kwietnia (środa)

Dzień Natury – kolor zielony

 • Loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie jako pomoc na rzecz schroniska dla zwierząt.

 

IV dzień – 26 kwietnia (czwartek)

Dzień Zdrowia – kolor pomarańczowy

 • Promocja zdrowego odżywiania.
 • Straganik owoców i warzyw.
 • Zagadki i quizy wiedzy o zdrowiu.

 

V dzień – 27 kwietnia (piątek)

Dzień Ekologa – kolor niebieski

 • Wystawa prac konkursowych: „ Cuda z odpadów”.
 • Apel podsumowujący, rozdanie dyplomów i nagród.

ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY

     Każdego roku w kwietniu obchodzimy Dzień Ziemi. Na świecie od 1970 roku, wówczas to Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi. W Polsce święto to obchodzimy od 1990 roku. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi jak największej liczby osób na sprawy związane ze stanem środowiska naturalnego i jego ochroną. W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości- planety Ziemi.

Światowy Dzień Ziemi rozpoczął w naszej szkole „Tydzień Ekologiczny”.

     Za nami pierwszy dzień Tygodnia Ekologicznego. Podczas dzisiejszego apelu uczniowie klasy szóstej przedstawiali spektakl pt. „Królewna Śmieszka i Ekoludki”, a w tle słychać było piękne brzmienie piosenek w wykonaniu piątoklasistek.

Tu zdjęcia „spektakl”

      Po spektaklu oglądaliśmy pokaz mody ekologicznej, czyli strojów wykonanych z różnych odpadów.

Tu zdjęcia „moda ekologiczna”

   W Szkole Podstawowej w Glewcu, dysponującej nowoczesnym miasteczkiem rowerowym, 24.04.2018 r. rozegrano finał powiatowego turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

   W kategorii gimnazjalnej nasza drużyna, którą reprezentowali Joanna Baran, Zuzanna Zawartka i Kamil Walczyk zajęła II miejsce.

W kategorii szkół podstawowych reprezentowanych przez Gabrielę Czekaj, Aleksandrę Marzec, Przemysława Marzec i Sebastiana Raś drużyna nasza zajęła IV miejsce.

[slideshow_deploy id=’5706′]

Pozdrowienia z Jarosławca przesyłają uczestnicy zielonej szkoły 2018

16 kwietnia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach, zakończył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. 

W najmłodszej kategorii (szkół podstawowych) reprezentowali nas uczniowie Natalia Musiał, Dagmara Belska i Julian Cetnarski.

W drugiej grupie wiekowej (gimnazjum) reprezentowali nas uczniowie Magdalena Gaweł, Joanna Bielawska i Piotr Łudzeń.

W jury zasiedli:

 • mł. kpt. Michał Bogacz – Przewodniczący,

 • mł. bryg. Michał Pawłowski – Sekretarz,

 • st. kpt. Zbigniew Kwinta – Członek,

W maju nasza klasa udała się na Jurę Krakowsko – Częstochowską na swój dwudniowy wyjazd klasowy. Dla większości z nas był to pierwszy taki wypad bez rodziców! Po powrocie zgodnie stwierdziliśmy, że wycieczka była super i już nie możemy doczekać się przyszłorocznej zielonej szkoły.

W trakcie wyjazdu braliśmy udział w spacerze przez epoki; zwiedzaliśmy Zamek w Ogrodzieńcu, gród na Wzgórzu Birów czy jaskinię. Uczestniczyliśmy także w warsztatach robienia kruchych ciasteczek i zwiedzaniu starego młyna i tartaku. Czas wolny od wycieczek przeznaczyliśmy na rozgrywki sportowe, aktywność na placu zabaw czy twórczość plastyczną. Oczywiście nie zabrakło epizodów objadania się lodami, skakania po łóżkach czy prób ogarnięcia bałaganu w naszych pokojach. Moc emocji sprawiła, że w nocy nie mogliśmy zasnąć, ale ostatecznie po godzinie pierwszej w nocy cała grupa „odpadła”, by doznać szybkiej regeneracji i o 4.30 nad ranem być już w pełni sił na kolejny, szalony dzień.

„Co otrzymujemy dzięki pracy pszczołowatych”

 

Czytając artykuł „Ratujmy pszczoły” dowiecie się, jak ważne są one w naszym życiu. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę szczytną akcję pomocy pszczołom i innym owadom zapylającym.

Ratujmy pszczoły!

            „Dopóty trwa życie ludzkie, dopóki żyją pszczoły” – głosi odwieczne przysłowie.

     Czy to prawda? Czy życie ludzkie zależy od pszczół? Czy pszczoły w czasach tak ogromnego postępu technicznego są jeszcze dobrodziejstwem? Czy powinny powrócić do łask?

     Okazuje się, że w czasach współczesnych ciągle jesteśmy zdani na dobrodziejstwo pszczół. Badania naukowe dowodzą, iż zapylają one aż 80 procent roślin kwiatowych na ziemi. Mają więc potężny wpływ na całe środowisko.

     Ponadto produkują miód, wosk i kit. Produkty te zbawiennie wpływają na zdrowie człowieka. Wzmacniają organizm, zwiększają odporność, działają przeciwmiażdżycowo, antydepresyjnie i przeciwzapalnie, regulują przemianę materii i eliminują wiele, wiele poważnych chorób a nawet podobno… wydłużają życie.

     Nic więc dziwnego, że miód coraz częściej króluje na naszych stołach i jest stosowany w codziennym jadłospisie nie tylko przez wytrawnych smakoszy, ale także przez ludzi świadomych jego właściwości.

     Jednak w ostatnich latach niepokojąco wzrosła śmiertelność tych niezwykle pożytecznych owadów. Naukowcy biją na alarm! Dołączmy więc do nich i…. ratujmy pszczoły. Trzeba działać wyjątkowo szybko i zdecydowanie, aby im pomóc.

     Przede wszystkim należy na różne sposoby edukować społeczeństwo, żeby było w pełni świadome znaczenia pszczół we współczesnym świecie. Niezwykle odpowiedzialne zadanie wciąż stoi przed rolnikami, którzy powinni wszelkie opryski wykonywać wieczorową bądź poranną porą, gdyż stosowanie ich w ciągu dnia zabija pszczoły. Natomiast na działkach o mniejszej powierzchni stosować w miarę możliwości naturalne nawozy i środki ochrony roślin. Bardzo ważnym działaniem strategicznym będzie też zakładanie pszczelich pasiek, co dostrzegamy ostatnio nawet w miastach, m.in. w Krakowie. Nie można też wypalać traw ani zeszłorocznych łodyg i kwiatów, ponieważ niszczymy dzikie pszczoły. Ważne jest również pozostawienie dla nich w starannie wypielęgnowanych ogródkach zachwaszczonego miejsca, aby miały, gdzie zimować i zakładać gniazda.

      Ważną rolę w przeciwdziałaniu śmiertelności pszczół pełnią rośliny im przyjazne. Należą do nich wszystkie drzewa owocowe i krzewy owocowe, drzewa leśne typu: lipy, wierzby, akacje, jawory i klony a także rośliny uprawiane takie jak: rzepak, czosnek, mięta, marchew, słonecznik, truskawki, maliny, facelia. Wśród kwiatów ozdobnych preferowane są aksamitki, cynie, georginie, malwy i wrzosy. Zakładając sady, ogrody, ogródki, sadząc lasy i planując uprawy rolne, ludzie powinni bezwzględnie się tym sugerować.

      Pszczoły to dobrodziejstwo światowe. Ratujmy je! Nie pozwólmy im zginąć! Niech powrócą do łask, ponieważ „Dopóty trwa życie ludzkie, dopóki żyją pszczoły”. Niech to przysłowie stanie się sentencją na najbliższe lata.

MaxMiodziaki z Akademii Przyjaciół Pszczół

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Pałecznicy

 

Informacja o udziale: Uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Pałecznicy biorą udział w konkursie w ramach programu edukacyjnego „Akademia Przyjaciół Pszczół” http://app.pomagamypszczolom.pl

Loteria fantowa zorganizowana w czasie Tygodnia Ekologicznego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, co widać na zdjęciach. Udało nam się zebrać 200 zł, które przekażemy do Schroniska dla zwierząt w Racławicach.

Loteria fantowa album

     Podczas Tygodnia Ekologicznego zorganizowaliśmy straganik owocowo-warzywny. To promocja zdrowego odżywiania. Dzieci ze smakiem konsumowały jabłka, mandarynki, pomarańcze, grejpfruty, winogrono, kiwi, figi, a także marchew, paprykę, ogórki i pomidorki koktajlowe. Przygotowaliśmy również dwa stanowiska z quizami i zagadkami z podziałem na grupy wiekowe. Nagrodą za poprawną odpowiedź była mandarynka. Dzięki tej akcji mogliśmy pokazać, jak ważne w naszej diecie są owoce i warzywa.

Straganik owocowo-warzywny album

     27 kwietnia podsumowaliśmy Tydzień Ekologiczny rozdaniem dyplomów i nagród rzeczowych.

LAUREACI KONKURSU EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZEGO

W kategoriach klasowych:

Klasa 1a SP – Mateusz Kwiecień

Klasa 1b SP – Karolina Wajda

Klasa 2a SP – Amelia Woźniak

Klasa 2b SP – Łukasz Paderski

Klasa 3 SP – Mikołaj Jaros

 

W kategorii klas IV-VI SP

Dominik Chorązki z klasy VI

W kategorii klas VII SP i II-III gimnazjum

Magdalena Gaweł z klasy IIA

 

LAUREACI KONKURSU „Mody Ekologicznej”

I miejsce – Justyna Sikora z klasy IIIA gimnazjum

II miejsce – Dominik Machnik z klasy 1b SP

III miejsce – Milena Musiał z klasy 1a SP

Wyróżnienie – Wiktoria Mróz z klasy IVB SP

 

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO „Cuda z odpadów”

W kategorii klas 1-3 SP

I miejsce – Alan Maksymiecz klasy 2a

II miejsce – Piotr Gaweł z klasy 1b

III miejsce – Krzysztof Czekaj z klasy 2a

Wyróżnienie: Maja Kot z klasy 1a i Maja Mardyła z klasy 2b

 

W kategorii klas IV-VI SP

Tomasz Łudzeń z klasy IVB

 

W kategorii klas VII SP i II-III gimnazjum

Wiktoria Horyń z klasy VIIB

 

W KLASOWYM PLEBISCYCIE NA KRÓLA/KRÓLOWĄ ŻYCZLIWOŚCI

tytuł otrzymali:

Karolina Dedo – klasa IVA

Tomasz Łudzeń – klasa IVB

Karolina Śmieszek – klasa V

Julia Sroga – klasa VI

Milena Nowakowska – klasa VIIA

Wiktoria Horyń – klasa VIIB

Bartosz Miśkiewicz – klasa IIA gimnazjum

Weronika Małecka – klasa IIB gimnazjum

Laura Jackiewicz – IIIA gimnazjum

Rozdanie Dyplomów Album

DZIENNIK POLSKI artykuł

Matematyka Gimnazjum

 1. Uczniowie Pitagorasa – liga mistrzów

[slideshow_deploy id=’5781′]

2. Jak obliczyć wysokość drzewa w słoneczny dzień gr 2

[slideshow_deploy id=’5789′]

3.  Czy potrafię zbudować różne czworokąty i określić ich kąty

[slideshow_deploy id=’5795′]

Warsztaty plastyczne na krużgankach

Happening MaxMiodziaków z Pałecznicy

Wycieczki edukacyjne z Projektu pt „Nauka nas Szuka” do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach

W wycieczkach wzięły udział klasy:
-21. 05.2018 r.: klasa :VII A i VIIB , IIA i IIB Gimnazjum
-29. 05.2018 r.: VI , IIIA i IIIB Gimnazjum
-30.05.2018 r.: IVa, IVb i V

[slideshow_deploy id=’5812′]

DOBRY START

W dniu 08.06.2018 w Proszowicach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z reprezentacją skoczków narciarskich w składzie Kamil Stoch, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Stefan Hula. Głównym celem spotkania było wręczenie medali za zajęcie pierwszego miejsca w zawodach sportowych podczas Powiatowego Dnia Sportu Szkolnego, który odbył się w dniu 30.05.2018 w Proszowicach. Uczniowie, którzy odebrali nagrody z rąk mistrza olimpijskiego to:

W kategorii gimnazjum

Natalia Wleciał I miejsce w biegu na 1000m

Kacper Chrzanowski I miejsce na 200m

Sztafeta szwedzka  chłopcy I miejsce w składzie Jakub Widyk, Kacper Chrzanowski, Szymon Zawartka, Mateusz Czekaj.

W kategorii szkół podstawowych

Szczepan Bil I miejsce w biegach na 200m i 1000m

Sztafeta szwedzka chłopcy I miejsce w składzie Szczepan Bil, Jakub Podsiadło, Miłosz Wajda, Sebastian Bżdziuła.

W dniu 08.06.2018 w Proszowicach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z reprezentacją skoczków narciarskich w składzie Kamil Stoch, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Stefan Hula. Głównym celem spotkania było wręczenie medali za zajęcie pierwszego miejsca w zawodach sportowych podczas Powiatowego Dnia Sportu Szkolnego, który odbył się w dniu 30.05.2018 w Proszowicach. Uczniowie, którzy odebrali nagrody z rąk mistrza olimpijskiego to:

W kategorii gimnazjum

 • Natalia Wleciał I miejsce w biegu na 1000m
 • Kacper Chrzanowski I miejsce na 200m
 • Sztafeta szwedzka  chłopcy I miejsce w składzie Jakub Widyk, Kacper Chrzanowski, Szymon Zawartka, Mateusz Czekaj.

W kategorii szkół podstawowych

 • Szczepan Bil I miejsce w biegach na 200m i 1000m
 • Sztafeta szwedzka chłopcy I miejsce w składzie Szczepan Bil, Jakub Podsiadło, Miłosz Wajda, Sebastian Bżdziuła.

[slideshow_deploy id=’5851′]

Uczniowie klas najmłodszych 11.06.2018r. zwiedzali w Krakowie Ogród Doświadczeń im. S. Lema i Ogród Botaniczny UJ w Krakowie w towarzystwie przewodników i instruktorów.

    Cykl wycieczek z projektu edukacyjnego pt.”Nauka nas szuka ” w roku szkolnym 2017/2018 został zakończony.
W całym roku szkolnym 281 uczniów  wzięło udział w 7 wycieczkach edukacyjnych w ramach projektu „Nauka nas szuka”.
To jeszcze nie koniec, kolejne wycieczki i nowe wrażenia przed nami.

Do zobaczenia po wakacjach 🙂

[slideshow_deploy id=’5878′]

Wycieczka klasy 7 b w góry.

Album 1

Album 2

23 uczniów z klas IV-VII wzięło udział w konkursie „Akademia Przyjaciół Pszczół – Lea i magiczny kryształ” w ramach programu   „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

    To już nasz drugi udział w konkursie Akademia Przyjaciół Pszczół. W poprzedniej edycji nie udało nam się wejść do grona piątki laureatów, zajmując 7 pozycję. W tym roku uczestnicy konkursu wykonywali zadania z wielkim zaangażowaniem i pełną mobilizacją, co zaowocowało tym, że nie tylko jesteśmy laureatami, ale zdobyliśmy 1 miejsce w konkursie. Szkoła otrzymała nagrodę główną w postaci terenowego zestawu edukacyjnego, a 22 czerwca podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego uczestnikom konkursu wręczone zostały dyplomy i nagrody indywidualne. Pani dyrektor Joanna Frączek i pan wójt Marcin Gaweł pogratulowali nam sukcesu.

    Informacje o tegorocznym konkursie wraz z rankingiem zespołów oraz relacjami z naszych grupowych zadań znajdują się na stronie: http://app.pomagamypszczolom.pl/

 

A oto linki do filmików kilku zadań wykonanych w ramach konkursu

https://www.youtube.com/watch?v=EyVPUVcLKvY

https://www.youtube.com/watch?v=4aQ73BBSaVk

https://www.youtube.com/watch?v=FPSb9tfIDZ0

https://www.youtube.com/watch?v=3lRnC3-q37o

Album 1

Album 2

Album 3