2014/2015

KLASA III A

img_56867

KLASA III B

img_56907

ŻEGNAMY UCZNIÓW KLAS

III GIMNAZJUM

To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.

            Tymi słowami Winstona Churchilla uczniowie Gimnazjum w Pałecznicy pożegnali absolwentów w dniu zakończenia roku szkolnego dla klas III gimnazjum.

25 czerwca 2015 r. trzecioklasiści żegnali się z wychowawcami, nauczycielami, kolegami i koleżankami oraz dziękowali za trzy lata wytężonej pracy i wspólnie spędzony czas.

Aby część artystyczna nie miała zbyt rzewnego charakteru, klasy trzecie w humorystyczny sposób przedstawiły sceny z uczniowskiego życia.

Po rozdaniu nagród, listów gratulacyjnych oraz podziękowań dla rodziców, kilka ciepłych słów skierowała do absolwentów pani dyrektor Joanna Frączek.

Niejedna łza zakręciła się w oku, bo to przecież ostatnie chwile spędzone razem.      Z pewnością był to szczególny dzień, pełen wrażeń i wspomnień, który zostanie na długo  w pamięci tegorocznych absolwentów.

Z żalem żegnamy klasy trzecie i życzymy im powodzenia.

 Album 1

Album 2

Album 3

100

KOMERS 2015

Album 1

Album 2

100

Dzień Rodziny

W kalendarzu imprez Zespołu Szkół w Pałecznicy już na stałe wpisał się  Dzień Rodziny.

Tegoroczne  święto przypadło 25 maja. Przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej zaprosili Rodziców, aby poprzez wiersze i piosenki podziękować im za to, że są zawsze z nimi i pomagają im. Po prezentacji słowno – muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Chwile spędzone razem upłynęły w miłej, sympatycznej i rodzinnej atmosferze.

Album

Album

Album

100

Konstytucja 3 Maja

W dniu 29 kwietnia 2015 r. uczniowie kl. II b Gimnazjum w Zespole Szkół                    w Pałecznicy przygotowali akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Album

100

Konstytucja 3 Maja

29 kwietnia 2015 r. uczniowie kl. II  Samorządowej Szkoły Podstawowej w Pałecznicy przygotowali akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Drugoklasiści zaprezentowali piosenki patriotyczne i wiersze mówiące o miłości do ojczyzny. Akademia była lekcją historii i patriotyzmu dla małych Polaków z naszego przedszkola oraz uczniów klas I i III.

Album

100

Występ Iluzjonisty w naszej szkole

          Triki, lewitację, czytanie w myślach oraz znikanie w szafie – to wszystko mogli zobaczyć 9 grudnia uczniowie naszej szkoły.

          Występ iluzjonisty wprowadził do szkoły nutkę magii i zaskoczenia. W spektaklu jako asystenci uczestniczyli uczniowie podpatrując zmagania mistrza: sprawdzali rekwizyty, wybierali karty, próbowali zniknąć w szafie.

         Pokazom towarzyszył śmiech i gromkie brawa. Występ iluzjonisty był niepowtarzalnym wydarzeniem, które na pewno pozostanie przez długi czas w pamięci każdego widza.

100

Wycieczka do kina

W tym roku postanowiliśmy powitać wiosnę nieco inaczej niż zwykle.

Choć za oknem piękne słońce, wcale nie jest zbyt ciepło. W piątek, 20 marca klasy IV-VI wybrały się do kina Cinema City Bonarka w Krakowie.

Wiosenny repertuar kin obfituje w wiele nowości, toteż trudno było wybrać film, który zaspokoi wyrafinowany gust młodych kinomaniaków.

Ostatecznie liczna grupa podzieliła się na dwa obozy: jedni chcieli pożegnać na dobre zimę z „Pingwinami z Madagaskaru”, inni – poczuć prawdziwą wiosnę oglądając „Fru!”.

Jedno jest pewne:  NASTAŁA WIOSNA ! ♥

Album

100

Doskonała lekcja plastyki 🙂

29 kwietnia przy Dworku „Zacisze” odbył się jednodniowy plener malarski w którym uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół w Pałecznicy, działająca w kółku plastycznym prowadzonym przez Barbarę Chorążek. Tego dnia uczniowie i nauczyciele 🙂 realizowali najbardziej szalone pomysły dając upust wyobraźni i kreacji malarskiej. Po zrealizowaniu działań plastycznych młodzież zwiedziła Dworek, posiliła się kiełbaskami z grilla i udała się do Domu Pracy Twórczej gdzie wspólnie z Pawłem Olchawą analizowała prace powstałe podczas Międzynarodowych Plenerów Malarskich „Barwy Małopolski” organizowanych co roku w Miechowie od 2000 r.

454745

100

Występy artystyczne uczniów naszej szkoły podczas Koncertu Orkiestr Dętych

mażoretki OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

100

Akademia z Okazji Dnia Ziemi

„Ziemia – planeta ludzi”

Dzisiejszą uroczystość obchodziliśmy z okazji Dnia Ziemi. Klasa IA przygotowała przedstawienie ,, Ziemia – planeta ludzi”. Kosmici poznali zwyczaje i zabawy Ziemian, a dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko. Spektakl uatrakcyjniły piosenki wykona przez Justynę Sikorę z klasy VI oraz grupę dziewcząt z klasy IV.

W latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych obrońcy środowiska ogłosili dzień 22 kwietnia

Dniem Ziemi. Obchody tego dnia z czasem przyjęły się w innych krajach. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano je w 1990 roku. Dziś jest to święto międzynarodowe. Ludzie na całym świecie łącza, się w obronie największego wspólnego dobra – domu całej ludzkości – planety Ziemi, której grozi zagłada ze strony człowieka.

Ziemia woła do nas wszystkich:

,,Ludzie zmieńcie się! Ja wam daję życie, a wy mnie zniszczenie i śmierć. Dźwigam umarłe drzewa, rzeki, które nie chcą płynąć, kwiaty, które straciły sens życia, wyschłe trawy, martwe zwierzęta. Dźwigam całą chorą przyrodę. Ludzie pomóżcie mi, pomóżcie sobie!”

Po przedstawieniu zostały wręczone dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu ekologicznego.

W kategorii klas 1-3SP: I miejsce – Julia Mzyk kl.1a, Bartosz Kwapień kl.1b, Natalia Musiał kl.2 i Przemysław Marzec kl.3

W kategorii klas IV-VI: I miejsce – Aleksandra Marzec kl.IV, II miejsce – Gabriela Czekaj kl.IV, III miejsce – Jakub Mzyk kl.IV i Kamil Wójcik kl.V

W kategorii gimnazjum: I miejsce – Dawid Jantos kl.IIIA, II miejsce – Patrycja Mzyk kl.IIIA, III miejsce – Katarzyna Kwiecień kl.IIIA, Aleksandra Marzec kl.IIIB i Sylwia Kantor kl.IIIB

PAMIĘTAJCIE!

KAŻDY DZIEŃ TO DZIEŃ ZIEMI

Album

100

Walentynki 2015

Dzień św. Walentego – święto zakochanych, przypada na 14 lutego. Tradycja ta wywodzi się ze średniowiecznej Anglii, w Polsce walentynki obchodzimy od kilkunastu lat i cieszy się ono coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród młodzieży.
W tym roku święto przypadło na sobotę, więc postanowiliśmy uczcić je w piątek 13 lutego. Atrakcją w tym dniu była „Walentynkowa loteria”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, a także personelu szkoły. Każdy los był wygrany, a największą frajdę sprawiała niespodzianka kryjąca się pod wybranym losem.

Album

100

IV Przegląd Kolęd i Pastorałek

29 stycznia 2014r. odbył się w naszej szkole IV Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Dzieci występowały w czterech kategoriach wiekowych. Umiejętności wokalne uczestników oceniali członkowie Komisji Konkursowej w składzie: Czesław Dołęga – przewodniczący komisji, Karolina Kalinowska, Jacek Hołubowski, Sławomir Pezda, Michał Poniżnik.

LAUREACI KONKURSU:

w kategorii I :    I miejsce – Gabriela Maj, II miejsce – Kamila Kupiec, III miejsce – Natalia Machnik, wyróżnienie – Izabela Kula

w kategorii II :    I miejsce – Karolina Czekaj, II miejsce – Aleksandra Marzec, III miejsce – Milena Nowakowska, wyróżnienie – Katarzyna Grela

w kategorii III :    I miejsce – Karolina Cetnarska, II miejsce – Justyna Sikora, III miejsce – Karolina Marzec, wyróżnienie – Zuzanna Rejdak

w kategorii IV :    I miejsce – Justyna Niedopytalska, II miejsce – Adam Łudzeń, III miejsce – Kamila Wołek, wyróżnienie – Sylwia Kantor

DSCF2773 (640x480) DSCF2702 (640x480) DSCF2743 (640x480) DSCF2738 (640x480)

100

Andrzejki

Dnia 29 listopada w Zespole Szkół w Pałecznicy odbyła się dyskoteka andrzejkowa. W zabawie udział wzięli wszyscy uczniowie, począwszy od przedszkolaków po klasy gimnazjalne. Oprócz tańców w rytm ulubionych przebojów, aby tradycji stało się za dość przeprowadzono również andrzejkowe wróżby, które zorganizowane zostały przez uczniów klas starszych. Każda klasa zadbała również o odpowiedni wystrój swojej sali a wychowawcy wraz z rodzicami zorganizowali mały poczęstunek.

Pomimo zróżnicowania wiekowego chętnych do zabawy nie brakowało, również wśród grona pedagogicznego. Tym samym tegoroczne Andrzejki pozostały miłym wspomnieniem..

DSC00303 DSC00305 DSC00307 DSC00308 DSC00327 DSC00655 DSC00658 DSC00690 DSC00692 DSC00714 DSC00716 DSC00746

 „Jesień gości na Dniu Nauczyciela”

W dniu 16 października 2014 roku w Punkcie Przedszkolnym w Nadzowie odbyła się uroczysta akademia pt. „Jesień gości na Dniu Nauczyciela”. Dzieci wystąpiły z programem artystycznym, w którym przywitały „Panią Jesień”. Złożyły także życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W akademii wzięła udział Pani Dyrektor Joanna Frączek oraz rodzice i dziadkowie. Po występach wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Jesień gości na Dniu Nauczyciela - PP Nadzów 01 Jesień gości na Dniu Nauczyciela - PP Nadzów 02 Jesień gości na Dniu Nauczyciela - PP Nadzów 03 Jesień gości na Dniu Nauczyciela - PP Nadzów 04 Jesień gości na Dniu Nauczyciela - PP Nadzów 05 Jesień gości na Dniu Nauczyciela - PP Nadzów 06 Jesień gości na Dniu Nauczyciela - PP Nadzów 07 Jesień gości na Dniu Nauczyciela - PP Nadzów 08 Jesień gości na Dniu Nauczyciela - PP Nadzów 09 Jesień gości na Dniu Nauczyciela - PP Nadzów 10

100

Gościmy Orkiestrę

DSC00245 (640x480) DSC00247 (640x480) DSC00251 (640x480) DSC00257 (640x480) DSC00258 (640x480) DSC00259 (480x640) DSC00261 (640x480) DSC00262 (640x480)

Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2014/2015 Zespół Szkół w Pałecznicy

Harmonogram wprowadzenia bezpłatnego dostępu do podręczników Szkoła Podstawowa

Zestaw Podręczników na rok szkolny 2014/2015

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Pałecznicy – Filia Integracyjna w Ibramowicach

podręczniki_Ibramowice

Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2014/2015 Szkoła Podstawowa w Pałecznicy.

podręczniki_klasa2_SP

podręczniki_klasa3_SP

podręczniki_klasa4_SP

podręczniki_klasa5_SP

podręczniki_klasa6_SP

Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2014/2015 Gimnazjum w Pałecznicy

podręczniki_klasaI_gimnazjum

podręczniki klasaII_gimnazjum

podręczniki_klasaIIIa_gimnazjum

podręczniki_klasaIIIb_gimnazjum

W wykazach zestawów podręczników kolorem niebieskim zaznaczono podręczniki, które są aktualne przez 3 lata.

– Z podręczników zakupionych w klasie 4 SP uczniowie korzystają w klasach: 4, 5 i 6.

– Z podręczników zakupionych w klasie I gim. uczniowie korzystają w klasach: I, II i III.

100

Podręczniki 2013