2011/2012 …

Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy
jest już na Facebooku.

100

Walentynki

100

Pamiętamy o Szymborskiej…

          Dnia 11 kwietnia (czwartek) w Zespole Szkół w Pałecznicy odbyła się uroczystość poświęcona laureatce Literackiej Nagrody Nobla, wybitnej poetce – Wisławie Szymborskiej. Przedstawienie wystawiła klasa pierwsza ‚b”gimnazjum , którą przygotowała pani mgr Magdalena Klimczak.

          Inscenizacja polegała na recytacji wierszy poetki oraz przypomnieniu jej biografii. Uczniowie deklamowali dużo pięknych utworów , m.in : „Nic dwa razy” ,”Miłość od pierwszego wejrzenia” , „Nienawiść” , „Kot w pustym mieszkaniu”. Było ich wiele, gdyż Szymborska w swoim życiu opublikowała 350 wierszy , a jeszcze więcej ich napisała.

          Akademia zaaranżowana została w formie wieczorku literackiego. Uczniowie,zasiadając przy stoliku usłanym nastrojowymi świecami i otwartymi książkami, wspominali naszą wspaniałą Noblistkę.Nadmienili, iż Jej zaletą była nie tylko twórczość słynąca z prostoty i intelektualizmu jednocześnie, ale przede wszystkim niezwykle skromna osobowość. Przedstawienie zostało wystawione na pamiątkę pierwszej rocznicy śmierci Wisławy, która przypadła 2 lutego.

          To bardzo ważne,by uczniowie pamiętali o tak ważnej i wybitnej osobie,jaką była Wisława Szymborska.

Wiktoria Auguścik, klasa I „b”

100

Spotkanie z policjantami

100

Mikołajki

100

Andrzejki

100

Pierwsza pomoc

100

Owce w sieci

100

Zapalmy znicze

100

Gimnazjaliści przedstawiają „Dziady” A.Mickiewicza

100

Orlik 2012

100

Ślubowanie klas pierwszych

Album

100

Uroczyste Otwarcie Szkoły Muzycznej I Stopnia

100

Jasełka

100

Dzień Rodziny

          4 czerwca, w naszej szkole odbył się coroczny Dzień Rodziny. Od rana dzieci świętowały swój dzień przez wspólne gry i zabawy. Punktualnie o godzinie 11.30 wszystkich przybyłych gości powitała pani dyrektor Wioletta Kocel, a następnie przyszedł czas na program artystyczny. Po wspaniałym występie przedszkolaków, na scenie pojawiły się zespoły taneczne prezentujące taniec irlandzki i walc angielski w wykonaniu gimnazjalistów. Nie zabrakło też śpiewu. Ponadczasowy utwór „Cudownych rodziców mam” w niejednym oku wycisnął łezkę. Nasi uczniowie nie zapomnieli również o serdecznych życzeniach dla swoich rodziców.  Występ został nagrodzony gromkimi brawami i wszyscy radośnie pospieszyli na grillowane kiełbaski. A na koniec dyskoteka. Był to dzień nie tylko pełen rozrywki i zabawy ale także wzruszeń i emocji.

100

Tydzień Ekologiczny

W naszej szkole, jak co roku odbył się Tydzień Ekologiczny.

Działaniom uczniów na rzecz ochrony środowiska przyświecało hasło: „Ziemia to nasz wspólny dom”.
Tydzień rozpoczął apel poświęcony ekologii. Po apelu przedstawiciele każdej z klas zaprezentowali pokaz mody ekologicznej.

Odbył się również konkurs ekologiczny, w którym uczniowie wykazali się wiedzą przyrodniczo – ekologiczną. Młodzi ekolodzy wzięli także udział w konkursach plastycznych, które zachęcały do poznawania przyrody, rozbudzały szacunek i wrażliwość na jej piękno.

Uczniowie w formie plastycznej przedstawili sposoby ochrony naszej planety, a tym samym ochrony naszego życia. Przygotowano również gazetki przyrodnicze dotyczące ochrony środowiska.
Z okazji Światowego Dnia Ziemi odbyła się akcja „Sprzątamy swoją wieś”. Cała społeczność uczniowska z zaangażowaniem przystąpiła do pracy. Do działań mających na celu podnoszenie świadomości ekologicznej włączyli się wszyscy nauczyciele i uczniowie.

Tydzień Ekologiczny zakończył marsz młodych ekologów. Były transparenty, skandowano hasła i oczywiście śpiewano hymn ekologiczny naszej szkoły.

Coroczne działania przybliżają uczniom wagę problemów ekologicznych, pozwalają kształtować świadomość ekologiczną dotyczącą ochrony Ziemi, a tym samym ochrony naszego życia.

100

Bezpieczny Internet

LUTY  MIESIĄCEM  BEZPIECZNEGO  INTERNETU

Zasady Bezpieczeństwa w Internecie według „Sieciaków”

3009049zasady-bezpieczenstwa

Nie podawaj swoich danych! W Internecie posługuj się tylko Nickiem i nigdy nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres domowy, czy numer szkoły. Mów, jeśli coś jest nie tak! W sytuacji kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Możesz w takiej sytuacji skontaktować się z Helpline.org.pl czyli ze specjalistami do spraw bezpieczeństwa w Internecie, dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 100 100

Nie ufaj osobom poznanym w sieci! Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w Sieci. Nie spotykaj się z nikim zbyt pochopnie w prawdziwym świecie. Jeżeli planujesz spotkanie, zawsze poinformuj o tym rodziców.

Zabezpiecz swój komputer! Jeżeli Twój komputer jest podłączony do Internetu, musisz mieć zainstalowany odpowiedni program antywirusowy. Powinieneś również zaopatrzyć się w Firewall (tzn. ściana ogniowa). Pamiętaj o aktualizacji wymienionych programów, bo tylko wtedy Twój komputer będzie w pełni zabezpieczony przed atakiem wirusów i hakerów.

Stosuj zasady Netykiety! Netykieta to zbiór zasad kulturalnego i prawidłowego korzystania z Internetu. To regulamin poprawnego zachowania się w Sieci, stworzony przez samych Internautów. Powinni ją znać wszyscy korzystający z Sieci. Wtedy nikt nie obawiałby się, że zostanie źle potraktowany w Necie.

7848727http://dbi.saferinternet.pl/dbi_wiadomosci

100

Mój język świadczy o mnie

MÓJ JĘZYK ŚWIADCZY O MNIE

k,NjMzNTM4NTAsNDU0MzkwNzE=,f,211256_Stop_Wulgarymom_medium

Powoli rosła nasza mowa.

Początek jej daleki.10000991

Powoli gromadziła słowa,

przez wieki, długie wieki.

Nie żałowali mnisi ręki,

niewczasu i mitręgi,

polszczyzny pierwsze szorstkie dźwięki

wpisując do swej księgi.

Ubcgim rymem częstochowskim

Rej ładził język zgrzebny.

Ludowej gwarze Kochanowski

wskazywał lot podniebny.

(Roman Pisarski — O mowie polskiej, fragm.)

100