2012/2013

Ślubowanie klas pierwszych

Album

100

Dzień Języków Obcych

100

Konstytucja 3 Maja

100

Pamiętamy o Szymborskiej…

          Dnia 11 kwietnia (czwartek) w Zespole Szkół w Pałecznicy odbyła się uroczystość poświęcona laureatce Literackiej Nagrody Nobla, wybitnej poetce – Wisławie Szymborskiej. Przedstawienie wystawiła klasa pierwsza ‚b”gimnazjum , którą przygotowała pani mgr Magdalena Klimczak.

Inscenizacja polegała na recytacji wierszy poetki oraz przypomnieniu jej biografii. Uczniowie deklamowali dużo pięknych utworów , m.in : „Nic dwa razy” ,”Miłość od pierwszego wejrzenia” , „Nienawiść” , „Kot w pustym mieszkaniu”. Było ich wiele, gdyż Szymborska w swoim życiu opublikowała 350 wierszy , a jeszcze więcej ich napisała.

Akademia zaaranżowana została w formie wieczorku literackiego. Uczniowie,zasiadając przy stoliku usłanym nastrojowymi świecami i otwartymi książkami, wspominali naszą wspaniałą Noblistkę.Nadmienili, iż Jej zaletą była nie tylko twórczość słynąca z prostoty i intelektualizmu jednocześnie, ale przede wszystkim niezwykle skromna osobowość.         Przedstawienie zostało wystawione na pamiątkę pierwszej rocznicy śmierci Wisławy, która przypadła 2 lutego.

To bardzo ważne,by uczniowie pamiętali o tak ważnej i wybitnej osobie,jaką była Wisława Szymborska.

Wiktoria Auguścik, klasa I „b”

100

Spotkanie z policjantem

          05 kwietnia 2013 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach.

          Podczas spotkania uczniowie oglądali cykl kreskówek „Owce w Sieci” oraz wysłuchali wskazówek na temat bezpieczeństwa w Internecie. Młodzi użytkownicy globalnej sieci dowiedzieli się także o zagrożeniach jakie niosą za sobą m.in. nierozsądne umieszczanie swoich danych osobowych i zdjęć w różnego rodzaju portalach społecznościowych czy rozmowa z nieznajomą osobą za pośrednictwem dostępnych w Internecie komunikatorów  i czatów.

          Celem kreskówek „Owce w Sieci” jest edukacja na temat zagrożeń związanych             z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Założeniem autorów było, by cykl kreskówek dla najmłodszych internautów stał się okazją do nauki, młodzieży pokazał ich internetowe zachowania w krzywym zwierciadle, a dla dorosłych – był rozrywką, ale i przyczynkiem do refleksji.

          Kreskówki odwołują się do klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Występują    w nich postacie archetypowe: mądry Baca, naiwny Jasiek, dzielny Gajowy, niewinne owce       i barany oraz złe wilki. Kreskówki odwołują się do motywów ludowych – akcja rozgrywa  się w szałasie na hali, bohaterowie przytaczają tradycyjne porzekadła, posługują się gwarą. Opowieści odzwierciedlają jednak współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową, obecny styl życia. Zakończenie każdej bajki zawiera morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń.

100

Powitanie wiosny 2013

           21 marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły powitali pierwszy dzień wiosny. Licznie przygotowane marzanny miały przegonić zimę. Mimo śniegu i mrozu liczną grupą wyruszyliśmy nad rzeczkę, aby odesłać słomiane kukły za morze. Wierzymy, że chociaż na polach jest wciąż biało już niebawem wiosna okryje ziemię zielenią i kolorowymi kwiatami.

100

Narodowe Święto Niepodległości

100

Dzień Nauczyciela

100

Dzień Babci i Dziadka

100

Wizyta Biskupa w ZS w Pałecznicy

100