2015/2016

KLASA III B

20160624_102119-copy

ŻEGNAMY UCZNIÓW KLAS

III GIMNAZJUM

To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.

            Tymi słowami Winstona Churchilla uczniowie Gimnazjum w Pałecznicy pożegnali absolwentów w dniu zakończenia roku szkolnego dla klas III gimnazjum.

24 czerwca 2016 r. trzecioklasiści żegnali się z wychowawcami, nauczycielami, kolegami     i koleżankami oraz dziękowali za trzy lata wytężonej pracy i wspólnie spędzony czas.

Aby część artystyczna nie miała zbyt rzewnego charakteru, klasy trzecie w humorystyczny sposób przedstawiły sceny z uczniowskiego życia.

Po rozdaniu nagród, listów gratulacyjnych oraz podziękowań dla rodziców, kilka ciepłych słów skierowała do absolwentów pani dyrektor Joanna Frączek.

Niejedna łza zakręciła się w oku, bo to przecież ostatnie chwile spędzone razem.                   Z pewnością był to szczególny dzień, pełen wrażeń i wspomnień, który zostanie na długo   w pamięci tegorocznych absolwentów.

Z żalem żegnamy klasy trzecie i życzymy im powodzenia.

Album 1

Album 2

Album 3

100

„FESTIWAL SMAKU” Pałecznica 2016 

           26 kwietnia 2016r. w szkole w Pałecznicy odbył się „Festiwal smaku” w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”, który miał na celu zwiększenie świadomości dzieci na temat wpływu żywienia na zdrowie. Festiwal smaku przygotowali uczniowie klasy piątej, którzy wykazali się pomysłowością i ogromnym zaangażowaniem. Była informacja na temat roli witamin, higieny przygotowania                   i spożywania posiłków, a także pokazy kulinarne. Dzieci miały okazję spróbować różnorodnych owoców, zarówno popularnego jabłka, czy gruszki, ale i egzotycznego mango, awokado, kiwi i wielu innych, których smak znaczna część dzieci poznała dopiero na naszym festiwalu. Repertuar kulinarny był bogaty. Zaprezentowano pomysł własny na sałatkę z różnorodnych produktów, a także owocowe szaszłyki, sałatki i soki. Była też propozycja dla niejadka, czyli, w jaki sposób przygotować jajko w kształcie myszki. Na festiwalu nie brakowało również konkursów w formie zagadek, rozpoznawania owoców    za pomocą smaku, zapachu, czy dotyku. W konkursie można było wygrać na przykład ananasa, melona lub mango.

          Na festiwalu panowała wspaniała atmosfera. Dzieci były zafascynowane nowymi doświadczeniami smakowymi, a organizatorzy spisali się na medal.

          Świadectwem udanej akcji jest chociażby to, że z obficie zastawionych stołów zniknęły wszystkie witaminy.

Album

100

Uroczystość 3 Maja

100

Niedziela Palmowa

W Niedzielę Palmową, nazywaną też Niedzielą Męki Pańskiej, tradycyjnie                             w kościołach odbywa się święcenie palm.

20.03.2016 r licznie zebrane dzieci z Ibramowic wraz z całymi rodzinami wzięły udział       w obchodach Niedzieli Palmowej w Radziemicach..
Po odczytanej Ewangelii o wjeździe Chrystusa do Jerozolimy zostały pobłogosławione palmy wielkanocne, przyniesione i w większości samodzielnie wykonane przez uczestników liturgii. Następnie wszyscy wzięli udział w uroczystej procesji do kościoła przywołując wydarzenie triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Na zakończenie Mszy św. wszyscy uczestnicy, którzy posiadali samodzielnie przez siebie wykonaną palmę otrzymali pamiątkowe dyplomy. Autorom największych                                i najładniejszych palm Proboszcz ks. Stanisław Mika wręczył nagrody książkowe.

Album

100

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

          10 maja 2016 roku uczestniczyliśmy w wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Zwiedzaliśmy zamek w Chęcinach, obserwowaliśmy obróbkę minerałów , a następnie drogą królewską udaliśmy się na św. Krzyż. W klasztorze benedyktyńskim poznaliśmy legendy tego region, według których klasztor ten powstał na szczycie Łysej Góry na początku XI wieku. Następnie podziwialiśmy Świętokrzyski Park Narodowy i słynne gołoborza – rumowiska skalne nagich głazów. Do domów wróciliśmy pełni wrażeń i planów na dalsze wycieczki.

Uczestnicy wycieczki.

Album

100

Projekt edukacyjny pt. „Przez krzyż do chwały”.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Pałecznicy

          23 kwietnia 2016 roku uczniowie klas II z Gimnazjum w Pałecznicy mieli okazję wziąć udział w projekcie edukacyjnym pt. „Przez krzyż do chwały”, przygotowanym przez panią Andżelikę Konderak i panią Magdalenę Klimczak nawiązującym do Świąt Wielkanocnych.

    Przedstawienie miało charakter słowno-muzycznej inscenizacji, którą zaprezentowaliśmy w Środowiskowym Domu Samopomocy w Pałecznicy.

         Po zakończeniu podopieczni odwiedzonej placówki otrzymali od nas mały poczęstunek – jajka, które są symbolem życia. Przebywające tam  osoby dostały także małe upominki w postaci styropianowych jajek, które były własnoręcznie przez nas ozdobione. W zamian za dobre przygotowanie się do uroczystości, zastaliśmy pięknie przygotowany stół z kolorowymi kanapkami, babeczkami  i ciasteczkami. Osoby ze Środowiskowego Domu w Pałecznicy były mile zaskoczone i dziękowały za wspaniały występ. My także byliśmy zadowoleni i usatysfakcjonowani, że mogliśmy zrobić coś, co mogło osobom samotnym, starszym i chorym w pewien sposób umilić święta.

Alicja Chmielarska, kl. IIA

 Album

Apel w Zespole Szkół w Pałecznicy

               23 kwietnia 2016 roku uczniowie klas II z Gimnazjum w Pałecznicy wzięli udział   w projekcie edukacyjnym pt. „Przez krzyż do chwały” nawiązującym do Świąt Wielkanocnych.

Przedstawienie miało charakter słowno-muzycznej inscenizacji, którą zaprezentowaliśmy w szkole. Celem uroczystości było duchowe przygotowanie się do świąt, zaduma nad Zmartwychwstaniem Jezusa i zrozumienie, że to, co w życiu najważniejsze czeka na nas po drugiej stronie…

Przedstawienie wszystkim się podobało. Potwierdziły to słowa uznania od pani dyrektor oraz brawa naszych kolegów i koleżanek.

Alicja Chmielarska, klasa II A

Album

100

Konkurs Tesco

Udział w programie Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu”

          Ruszyliśmy na pomoc światu i poszukiwaliśmy informacji, skąd pochodzi żywność. Cała akcja ratunkowa była pełna wyzwań i przygód. Udział w konkursie dał szansę uczniom nie tylko na rozwinięcie swoich talentów: filmowych, aktorskich, kulinarnych, medialnych, muzycznych, plastycznych i wielu innych. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w kreatywnych zajęć lekcyjnych oraz zdobycia nagród dla swojej szkoły.

          Udział w konkursie rozpoczęliśmy od założenia zespołów, do których zgłosiły się uczniowie klasy V i III szkoły podstawowej. Wymyśliliśmy nazwy zespołów: zespół klasy V – „Zdrowosmaki”, zespół klasy III – „Smaczki”. Następnie zarejestrowaliśmy się na stronie internetowej programu Tesco dla Szkół -„Przyszłość na talerzu”.

          Uczniowie obejrzeli film, w którym poznali Juliana – chłopca kontaktującego się z nami z przyszłości. Jak się okazuje, ludzie w 2222 roku nie wiedzą, jak produkować żywność, bo zrezygnowali z tradycyjnego odżywiania na rzecz odżywczych pastylek. Bohater filmów ma plan, jak uratować świat, ale musimy mu w tym pomóc i wysłać informacje o tym, jak produkować jedzenie. Wszyscy przystąpili z wielkim zaangażowaniem do zadań.

          Zadaniem pierwszym było pokazanie drogi produktu „od uprawy do potrawy”.

           Dzieci wzięły udział w zajęciach, na których nauczyły się podstawowych informacji na temat tego, skąd się bierze jedzenie. Następnie zespół „Smaczki” wykonał prace plastyczne na ten temat, a zespół „Zdrowosmaki” temat „od uprawy do potrawy” przedstawił w formie makiet.

              W zadaniu drugim zespoły tworzyły etykiety produktu, a zadanie trzecie polegało na stworzeniu materiału promującego wiedzę o pochodzeniu żywności. „Smaczki” wykonały plakaty, a „Zdrowosmaki” nakręciły krótki spot reklamowy.

           Po zrealizowaniu pierwszych trzech zadań uczniowie sami zdecydowali, jakie zadania chcą wykonywać dalej, czyli tzw. specjalizację. Jednogłośnie wybrano eksperymentalną kuchnię F.O.O.D. przeznaczoną dla tych, którzy lubią gotować                    i odkrywać nowe przepisy?

          Dzieci podzieliły się na grupy, które przygotowały poszczególne zadania kulinarne.

           Konkurs zakończył się 15 kwietnia 2016 r. Do tego czasu zdobyliśmy 1200 punktów, które zamieniliśmy na nagrodę w postaci „Grządek przeszłości”. Jest to zestaw do założenia szkolnego ogródka, który pozwoli dzieciom na obserwację przyrody                         i doświadczanie procesów w niej zachodzących tj. rozwoju roślin, obserwacji owadów           i innych drobnych zwierząt, np. ślimaków. Daje możliwość zaobserwowania całego procesu powstawania produktów od ziarenka do owoców.

Album

100

Euronet 50/50 max

100

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Gimnazjum

W dniu 08.06.2016 o godz. 900 na boisku orlik przy Zespole Szkół w Pałecznicy odbył się  Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Gimnazjum. Do turnieju przystąpiło trzy drużyny: Gimnazjum Radziemice, Gimnazjum Proszowice oraz gospodarz turnieju Gimnazjum Pałecznica. Opiekunem naszej drużyny był Piotr Ziętek, a reprezentacja naszego gimnazjum składała się z 12 zawodników:  Artur Mzyk, Oskar Rogala, Mateusz Belski, Sebastian Mielewski, Patryk Krawiec, Piotr Pieczyrak, Dominik Zabagło, Łukasz Sikora, Witold Gaweł, Krystian Niedopytalski, Karol Sikora, Wiktor Wleciał. Turniej rozegrany został w systemie każdy z każdym. Po dokonanym losowaniu jako pierwsze zagrało Gimnazjum Radziemice i Pałecznica, spotkanie zakończyło się wygraną naszych chłopców 5 do 0. W kolejnym meczu Proszowice pokonały Radziemice 4 : 0. Po tym meczu zostało już tylko ostatnie spotkanie, które musiało wyłonić zwycięzcę całego turnieju, na boisko wyszły reprezentację Gimnazjum Proszowic i Pałecznicy. Po ostatnim gwizdku sędziego wynik okazał się korzystny dla gimnazjalistów z Pałecznicy, którzy pokonali Proszowice     6 do 4 i zdobyli mistrzostwo powiatu proszowickiego. Serdecznie dziękujemy naszym zawodnikom za wspaniałą grę i walkę na boisku do ostatniego gwizdka.

20160608_121128(0) (Copy)

100

Dzień Języków Obcych 2016

Dnia 07.06.2016 r. uczniowie oraz nauczyciele z ZS w Pałecznicy mięli okazję uczestniczyć w obchodach Dnia Języków Obcych. Organizatorzy imprezy Pani Iwona Jaros, Pani Marta Krupa oraz Pani Katarzyna Bujak wspólnie z dziećmi przygotowały piosenki w językach niemieckim, angielskim i polskim, chłopcy z klasy II A zaprezentowali scenkę humorystyczną pt. „Kebab w Londynie”, która uświadomiła nam jak ważne jest rozumienie i mówienie w języku obcym, a klasa V w pięknej scenerii przedstawiła współczesną wersję „Czerwonego Kapturka” oczywiście w języku angielskim, dzięki prezentacji o Niemczech dowiedzieliśmy wielu ciekawych faktów o tym państwie, a tańce integracyjne z Grecji i Irlandii w wykonaniu dziewcząt i chłopców z klasy II A przeniosły nas w nastrój europejskich krajów, nie zabrakło również przydatnych wiadomości o tym jak skutecznie uczyć się języków i jak są ważne w naszym życiu. Uwiecznieniem całego wydarzenia był imponujący pokaz uczennicy z klasy II A, która w niespełna 2 minuty śpiewająco wymieniła wszystkie kraje świata.

[slideshow_deploy id=’4445′]

Album 1

Album 2

Album 3

100     VIII Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko-Częstochowskiej OYAMA Karate  Dzieci i Młodzieży w konkurencji KATA

           W dniu 5 czerwca 2016 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSIR w Olkuszu odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko-Częstochowskiej OYAMA Karate  Dzieci i Młodzieży w konkurencji KATA, w których wzięło udział 180 zawodniczek               i zawodników. Najmłodsi uczestnicy  mieli 6 lat, a najstarsi nieukończone 18 lat. Zespół Szkół w Pałecznicy reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej : Mikołaj Jaros (kl. I b), Szymon Wędzicha (kl. II a) oraz Oskar Piotrowski (kl. IV Szkoła Podstawowa Filia  w Ibramowicach).  Opiekę nad uczniami sprawował sempai Paweł Zbieżek.

Zawodnicy konkurowali ze sobą prezentując sekwencje technik ataku i obrony (KATA). Reprezentanci naszej szkoły wrócili z pucharami i dyplomami, zajmując wysokie miejsca  w różnych kategoriach.

W kategorii : Młodzik/Białe pasy

Oskar PiotrowskiI miejsce;

w kategorii :  Dziecko/białe pasy

Szymon Wędzicha – II miejsce;

w kategorii  : Młodzik/kolorowe pasy

Mikołaj Jaros (niebieski pas) – III miejsce.

[slideshow_deploy id=’4402′]

100

Dzień Babci i Dziadka przedszkolaki Pałecznica

Album

100

Dzień Babci i Dziadka kl 2b Pałecznica

Album

100

Dzień mamy klasa 1b

W dniu 31.05.2016 r. w ZS w Pałecznicy klasa 1b wspólnie z Panią Lidią Dankowską             i Panią Katarzyną Bujak przygotowały inscenizację z okazji „Dnia Matki”. Dzieci zaprezentowały swoim mamom wierszyki, piosenki, a na koniec wykonały układ taneczny o charakterze góralskim. Po występach zaproszono mamy i uczniów na słodki poczęstunek.

 [slideshow_deploy id=’4410′]

100

III etap XXI Diecezjalnego Konkursu Biblijnego

       Dnia 2.04.2016r. miał miejsce III etap XXI Diecezjalnego Konkursu Biblijnego  organizowanego przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach i przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Diecezji Kieleckiej. W konkursie tym brała udział Kornelia Depta uczennica V klasy Szkoły Podstawowej w Ibramowicach. Po ogłoszeniu wyników została laureatką w/w konkursu. GRATULUJEMY!!!

Album

100

Święto rodziny w oddziale zerowym i PP w Pałecznicy

Album

100

Dzień Matematyki w Gimnazjum w Pałecznicy

Dzień Matematyki w Gimnazjum w Pałecznicy odbył się 24 maja 2016 r. organizowany był z myślą o tym aby zaciekawić uczniów tym niełatwym przedmiotem i pomóc im spojrzeć na matematykę z innej perspektywy. Miały  temu posłużyć gry, zabawy oraz łamigłówki matematyczne. W tym dniu uczniowie zmierzyli się w następujących konkurencjach: Tangram, Krzyżówka ,Quiz, Sudoku,  Składanie sześcianu w origamii, Okrzyk matematyczny, Piosenka ,Prezentacja matematyka, Plakat, Jadalne figury, Skojarzenia . Walka między klasami była bardzo zacięta. Wygrała klasa II B, 2- miejsce zajęła klasa III A, 3 – miejsce klasy I B i III B. Pozostałe klasy otrzymały dyplomy uznania. Wszyscy zwycięscy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody. Osoby, które zorganizowały tą uroczystość to : Aneta Walczak i Romana Dąbrowska.

Album 1

Album 2

100

Turniej Piłki Halowej w Koniuszy

          W dniu 15.01.2016 r. odbył się turniej piłki halowej w Koniuszy. W turnieju wzięli udział uczniowie z gimnazjum. Do turnieju przystąpiło 10 zespołów, w drodze losowania nasza drużyna trafiła do grupy drugiej gdzie zagrały: Koszyce, Radziemice, Posądza, Ostrów i Pałecznica. Po rozegranych meczach chłopcy z gimnazjum w Pałecznicy zajęli        1 miejsce w grupie pokonując wszystkich rywali zdobywając 12 pkt. Po rozegranych spotkaniach w grupie 1 okazało się, że naszym rywalem w finale będzie drużyna                    z Sierosławic. Początek finałowego spotkania był wyrównany i nic nie wskazywało, że wynik zostanie rozstrzygnięty w regulaminowy czasie gry. W drugiej części meczu chłopcy przejęli inicjatywę zdobywając 3 bramki, i zakończyli rywalizacje ostatecznym wynikiem 4 do 2 dla Gimnazjum w Pałecznicy.

c[slideshow_deploy id=’4277′]

100

JASEŁKA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Początek roku to czas kolędowania. Zgodnie z tą myślą uczniowie klasy IIa i III Szkoły Podstawowej w Pałecznicy udali się do Domu Pomocy Społecznej w Pieczonogach z przedstawieniem jasełkowym pt. „Broda Heroda”. Osoby starsze przyjęły dzieci z wielką otwartością i uśmiechem. Dużo radości sprawiło wszystkim wspólne kolędowanie.

Spotkanie dzieci z pensjonariuszami, było  doskonałą lekcją  szacunku do ludzi starszych, samotnych i chorych oraz  dzielenia się radością z innymi.

Mieszkańcy  i dyrekcja Domu im. Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty w serdecznych słowach podziękowali za występ, składając na ręce aktorów życzenia dla dyrekcji, grona pedagogicznego i całej społeczności szkolnej. Na małych artystów, w dowód wdzięczności za występ, czekał słodki poczęstunek.

[slideshow_deploy id=’4248′]

100

Jasełka w ZSP 2015

Wykorzystując scenariusz p. Adama Szafranca uczniowie szkoły podstawowej z klasy III     i II a przygotowali jasełka pt. „Broda Heroda”.

        Oj, działo się na scenie, działo…  Herodowi  (Karol Sroga) we śnie ukazały się Anioły    (Natalia Musiał, Kinga Kot, Weronika Mzyk, Wiktoria Sobecka, Kamila Podsiadło, Sylwia Zakrocka, Michalina Zapała, Magda Urbańska, Julia Mzyk, Julia Machnik, Kinga Kralka)   i Diabły ( Julia Madej, Ewelina Marzec i Wiktoria Jackiewicz). Diabły zamknęły diabelskimi kluczami serce Heroda i ludzi na przyjcie Pana Jezusa. Diabły pozbawiły Heroda brody, by przez nią nie upodabniał się do Boga i wyrzuciły ją w okolicach miasteczka Betlejem. Herodowi asystowali Sługa ( Szymon Wędzicha) i Żołnierz ( Wiktor Czekaj). Brodę znalazły Wróble ( Zuzanna i Bartosz Gara) i z niej przy stajence betlejemskiej wybudowały gniazdo. Pani Wróbelkowa złożyła jaja i wykluły się małe wróbelki ( Anastazja Raś, Kamila Kupiec, Kamila Pagieła i Izabela Kula). Do Rodziny Wróbelków  przybywa Św. Józef ( Bartosz Porębski ), który szuka miejsca na nocleg dla siebie i  żony Maryi (Alicja Rogala). Maryja jest w stanie błogosławionym i niebawem będzie rodzić. Wróbelki zapraszają Świętą Rodzinę do stajenki. W okolicach Betlejem zagubiły się Owieczki ( Joanna Podsiadło i Karolina Dedo), zatroskane Pasterki  ( Karolina Śmieszek i Oliwia Chorązka) szukając Owieczek spotykają Świętą Rodzinę i pomagają        w stajence przygotować godne miejsce, aby mogło narodzić się Ich Dziecko. W ubogiej stajence w Betlejem przyszedł na świat Syn Boży. Pasterki do Dzieciątka przyprowadziły też  Pasterzy ( Jakub Kołodziej, Marcin Kościak, Szymon Jańczyk i Bartosz Kura), którzy złożyli dary Nowonarodzonemu i zatańczyli dla Niego. W stajence pojawili się też Magowie ( Piotr Szafarki, Karol Skotarski i Miłosz Wajda). Dla Jezuska śpiewała i „tańczyła kółeczka” Gwiazda (Aleksandra Kura), która też wszystkim obecnym złożyła świąteczne życzenia:

       „Świętując radość Narodzenia Bożego Syna , uprzedzając niejako atmosferę wigilijnego wieczoru pragniemy wspólnie przełamać się opłatkiem i wzajemnie złożyć życzenia, abyśmy w tej naszej szkolnej wspólnocie wszyscy  czuli się jak w kochającej rodzinie. Łamiąc opłatek święty, w imieniu wszystkich uczniów tej szkoły z serca życzę: zaproszonym Gościom, Szanownej Dyrekcji, całemu Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Pracownikom:

„Niech Pan na nowo NARODZI się w Naszych sercach,
niech wypełni je swoim pokojem,
niech przepełni miłością,
niech zabierze wszelki smutek, lęk, niepokój,
a na to miejsce wleje wytrwałość w dążeniu do świętości.
Zbliżające się święta niech będą czasem mocniejszego przylgnięcia do BOGA, obecnego również w drugim człowieku.” 

        Na koniec zabrała głos Pani Dyrektor Joanna Frączek składając Wszystkim najlepsze życzenia świąteczne. Życzenia wszystkim obecnym złożyli również zaproszeni Goście:        p. Wicewójt Joanna Hałat – Majak, p. Przewodnicząca Rady Powiatu Elżbieta Grela            i p. Alfred Maracha.

Przedstawienie wprowadziło zgromadzoną publiczność w prawdziwie świąteczny nastrój…

[slideshow_deploy id=’4157′]

Album 1

Album 2

100

Andrzejki  w Domu Pomocy Społecznej w Pieczonogach

im. Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty

W dniu 26.11.2015 r. tradycyjnie uczniowie kl. VI Zespołu Szkół w Pałecznicy , udali się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Pieczonogach.  Przygotowali przedstawienie z okazji zbliżających się Andrzejek. Po przedstawieniu uczennice  zachęcały do wspólnego przepowiadania przyszłości. Następnie uczniowie częstowali swoimi wypiekami, które przygotowali samodzielnie bądź  z pomocą mamy  lub babci  w domu . Spotkaniu towarzyszył wspólny śpiew i muzyka. Dzieci podarowały mieszkańcom stroiki  adwentowe, które wcześniej  same wykonały.  Dyrektor Domu Pomocy Społecznej  pani Danuta Kocel podziękowała uczniom i zaangażowanym nauczycielom za zorganizowanie  tego spotkania i zapraszała do dalszej współpracy.

Na wszystkich twarzach pojawił się uśmiech a nawet łzy wzruszenia  ze wspólnego spotkania.

Album

100

„III Turniej Mikołajkowy Gimnazjalistów” w Zespole Szkół w Piotrkowicach Małych

Jako klasy 3 gimnazjum, zostaliśmy zaproszeni do Zespołu Szkół w Piotrkowicach Małych na „III Turniej Mikołajkowy Gimnazjalistów”, który odbył się 15 grudnia. Gdy dojechaliśmy na miejsce, zostaliśmy podzieleni na grupy i oprowadzeni po tamtejszych klasach, w których nauczyciele opowiadali nam jak ich uczniowie uczą się danego zawodu. Następnie trafiliśmy do sali gimnastycznej gdzie miał odbyć się dany Turniej Mikołajkowy, w którym brały udział drużyny z Gimnazjum w: Proszowicach, Pałecznicy, Sierosławicach, Koczanowie, Waganowicach, Biórkowie oraz Radziemicach. Wszystko było wspaniale zorganizowane, jednak pytania nie były proste. Drużyny odpowiadały na pytania z różnych dziedzin takich jak: język polski, matematyka, język angielski, język niemiecki, biologia, chemia, historia czy geografia. Jednakże pomiędzy pytaniami organizowane były konkurencje sportowe. Uczniowie z każdej szkoły rywalizowały między sobą w takich dyscyplinach jak: kręcenie hula-hop, podbijanie piłki głową, czy na przykład skakanie na skakance. Dyscyplin było mnóstwo, a walka była niezwykle zacięta. Punkty przydzielane były w formie piłek do ping ponga. A każda szkoła miała troje uczniów reprezentujących daną szkołę, którzy odpowiadali na pytania. Rywalizacja była naprawdę zacięta i nikt nie dawał za wygraną. Publiczność podpowiadała swoim przedstawicielom, ponieważ każdy mógł się zaangażować najbardziej jak potrafi. Największe emocje jednak nam towarzyszyły, gdy zostały zliczane głosy. Podczas rozdawania dyplomów za udział, okazało się, że nasza szkoła go nie dostała, co mogło znaczyć tylko to, że zajęliśmy któreś miejsce na podium. Największą radością dla naszej szkoły była wiadomość, że dzięki naszym reprezentantom zajęliśmy pierwsze miejsce! Na rzecz szkoły dostaliśmy drukarkę, zapas papieru i piękny puchar, a każdy z przedstawicieli dostał osobny podarunek. Myślę, że dla wszystkich osób z naszych dwóch klas trzecich gimnazjum to było miłe przeżycie.

[slideshow_deploy id=’4128′]
100

W 97 rocznicę Odzyskania Niepodległości

10 listopada 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczcili 97 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy V przygotowali przedstawienie, pokazujące drogę ziem polskich do wolności. Trzecioklasiści natomiast recytowali wiesze, nawiązujące do bohaterstwa naszych przodków i ich walki o wolność Ojczyzny. Wszystkie treści przeplecione pieśniami patriotycznymi sprawiły, że była to piękna lekcja historii.

Album

100

CYRKOWCY W ZS PAŁECZNICA

26 października do naszej szkoły zawitali  cyrkowcy! Wrażeń było co niemiara. Śmieszny klaun zabawiał dzieci, czarodziej pokazywał magiczne sztuczki,  akrobatka zaprezentowała niesamowite umiejętności w kręceniu nie tylko kołami hula-hop.

Wielką atrakcją był wąż na widok którego na niektórych twarzach najmłodszych przedszkolaków pojawił się lekki strach. Najodważniejsze dzieci spróbowały swoich cyrkowych umiejętności. Czarowały, wygłupiały się z klownem i dotykały węża.

Album

100

Ślubowanie klas I

Album

100

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY

2015/2016

Pałecznica klasa III

Pałecznica klasa V

Pałecznica klasa VI

Pałecznica klasa II gimnazjum

Pałecznica klasa III gimnazjum

Zestaw podręczników Ibramowice

Harmonogram dotacji

100Inauguracja
roku szkolnego 2015/2016

img_5896