Punkt Przedszkolny Nadzów

ANDRZEJKI w PP Nadzów

Dnia 29 listopada 2014 roku dzieci zapoznały się z tradycjami i obrzędami związanymi z „Andrzejkami”. Wróżka z ,,Księgi wróżb” przepowiadała przyszłość. Dzieci wrzucały do magicznej wody monety spełniające wypowiedziane przez nich życzenia, losowały symbole przepowiadające zawody, jakie będą wykonywali w dorosłym życiu. Podczas zabawy zwanej „kręceniem butelki” wróżyły sobie co ich czeka w niedalekiej przyszłości, a wróżba z sercem odkrywała imię nowego przyjaciela. O przyszłości dzieci mówiły także inne wróżby.

Po wywróżeniu przyszłości w przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Wszyscy wesoło się bawili wspólnie tańcząc i śpiewając.

Album

100

Smerfne spotkanie z Babcią i Dziadkiem

          O swoich Babciach i Dziadkach pamiętały przedszkolaki z Nadzowa, które wcielając się w role Smerfów sprawiły, że  9 luty 2016 r. był dniem pełnym  uśmiechów, wzruszeń      i radości. Po części artystycznej zaproszono Gości  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Album

100

WYCIECZKA DO ANIKINA – PP w Nadzowie

Dnia 29.04.2015 r. przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Nadzowie

i młodsza grupa przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego w Pałecznicy były na wycieczce w Krainie Zabaw Dziecięcych „Anikino” w Krakowie.

Dzieci korzystały z różnych atrakcji między innymi: zjeżdżalni, trampolin, basenu z piłkami, tajemniczych przejść, rur itp. Obejrzały również pokaz baniek mydlanych w wykonaniu klauna.

Wszyscy bawili się wspaniale i byli zadowoleni z pobytu w Anikinie. Przeżycia i wrażenia na długo zostaną w ich pamięci.

Opiekę na dziećmi sprawowały panie: W. Kowalska, D. Gorgoń, M. Stępień. Kierownikiem wycieczki była M. Janik.

Album

100

Jasełka Nadzów

Album

100

      W dniu 05.12.2014 r. do Punktu Przedszkolnego w Nadzowie zawitał Mikołaj. Dzieci z radością powitały oczekiwanego gościa. Recytacją wierszy i śpiewem piosenek podziękowały mu za otrzymane prezenty. Natomiast pod koniec spotkania przedszkolaki zaprosiły go do wspólnej zabawy. Żegnając się z Mikołajem obiecały być grzeczne i poprosiły, aby odwiedził ich za rok. Uśmiech na buziach dzieci i radość z otrzymanych prezentów pozostały z nimi do końca dnia.

Album

100

JASEŁKA w PP Nadzów

17 grudnia 2014 r. przedszkolaki przedstawiły ,,Jasełka” dla swoich rodziców, dziadków i zaproszonych gości. Przebrani za aniołki robili świąteczne porządki w Niebie. Recytowali wiersze oraz śpiewali kolędy i pastorałki dla narodzonego Jezuska. Natomiast Maryja z Józefem czuwali nad snem Bożego Dzieciątka. Pod koniec akademii dzieci złożyły świąteczne i noworoczne życzenia wszystkim zebranym. Po połamaniu się opłatkami wszyscy usiedli przy wigilijnym stole.

Album