Akcje

Szlachetna Paczka 2015

          W ubiegły weekend, tj. 12-13 grudnia, odbył się ogólnopolski finał projektu Szlachetna Paczka, którego ideą jest mądra pomoc. Polega ona na przygotowaniu prezentu według konkretnych potrzeb dla rodzin i osób samotnych, które znalazły się w niezawinionej biedzie. Uczniowie naszej szkoły również zaangażowali się w akcję, przygotowując pomoc dla wybranej rodziny z rejonu Proszowic. Wspólnie przekazaliśmy żywność, środki czystości, odzież, obuwie, a także zabawki i materiały szkolne. Ofiarowane prezenty pokazują rodzinie, że ktoś o niej pamięta oraz są impulsem do zmiany.

          Dziękujemy Rodzicom , Uczniom i pracownikom szkoły  za aktywne zaangażowanie się w pomoc drugiemu człowiekowi.

003

001

100

Szkoła w ruchu – dobre praktyki

PREZENTACJA

100

Lekcja muzealna w Centrum Edukacji Gleboznawczej przy UR    w Krakowie

          4 lutego 2015 r. uczniowie pierwszych klas gimnazjum wzięli udział w lekcji muzealnej w Centrum Edukacji Gleboznawczej przy Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Podczas zajęć uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat znaczenia gleby oraz funkcji, jakie pełni ona w środowisku przyrodniczym. Kolejną atrakcją było zwiedzenie interaktywnej wystawy, na której można podziwiać okazy gleb z różnych zakątków Europy w postaci monolitów wypreparowanych z oryginalnych plastrów gleb występujących w przyrodzie.

Dzięki tej lekcji uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć jak prezentuje się i funkcjonuje gleba w swoim naturalnym środowisku oraz pogłębić wiedzę na temat zróżnicowania przestrzennego gleb i krajobrazów w Polsce i Europie.

Album

100

EURONET 50/50 max

Obraz1

 

Prezentacja1

EURONET_50_50_Biuletyn_nr_1